27.2.2021 | Svátek má Alexandr


AUSTRÁLIE: Aktuální virové dění v Klokanystánu

21.1.2021

V Sydney se vyskytlo šest případů a na Vánoce příslušnou čtvrt a následně celou Sydney zavřeli. Okolní státy ihned pozamykaly hranice. Silvestrovský ohňostroj bylo povolené sledovat z okna nebo v televizi

U nás v Queenslandu se za poslední měsíce vyskytly případy jen u těch, kdo přiletěli že zahraničí, a to se odchytlo v povinné karanténě. V Brisbane se ovšem před dvěma týdny nakazila uklízečka z karanténního hotelu a bohužel navíc zmutovaným virem. Okamžitě se zavřelo celé dvoumiliónové velkoměsto plus její

bydliště plus všechno, kde se v poslední době vyskytovala. A když píšu zavřelo, myslím tím zákaz vycházení, povinné roušky a obyvatelé si povinně museli vzít v pondělí volno z práce, že škol a zůstat doma. Takže nařízen prodloužený rodinný víkend, zaplacený tak, jak si to kdo dohodl, většinou dovolenou. V pondělí večer bylo oznámeno, že se nikdo další, kromě jejího partnera, nenakazil a vše omezené se otevřelo. Teď už je vše v normálních kolejnicích.

Tady zavření znamená, že až na pár remcalů si nikdo netroufne nic jiného podnikat. Nechci to srovnávat s rodnou hroudou, odkud mi chodily fotky z mohutných silvestrovských oslav v garážích, na chatách atd.

O očkování se zde hovoří velice hezky, ale jen hovoří a v časovém horizontu asi jako o přistání mimozemšťanů na naší zahradě. Ve zprávách je sice Evropa dávána za vzor, dokonce tam byl i obrázek očkovaného Andreje Babiše, ale pro informaci, kdy to vypukne tady, by byl mnohem přesnější náhled do křišťálové koule.

Takže se dá plánovat asi tak nejdál, co uvařit k večeři. Plány na delší cestování jsem vzdala, když jsem sledovala zoufalce, kteří teď o svátcích a navíc letních, školních prázdninách (prosinec, leden) rušili zamluvené dovolené v Sydney, Brisbane a nebo se nedostali tam, kam měli namířeno. Inu což, my, kteří jsme za komunistů mohli sotva za humna, to vždycky nějak dáme. Navíc náš stát Queensland má rozlohu třadvacetkrát větší než Česká republika.

Mimochodem, David si před naší svatbou četl o České republice a byl naprosto uchvácen naší vzdělaností a historií, jak my jsme měli univerzitu v době, kdy tady jen skákali klokani a lítaly bumerangy. Byl naprosto oslněn, ovšem než došel na českou geografii. Když zjistil, že má Česká republika z jednoho konce na druhý 400 kilometrů, jen vzdechnul: „To jede Australan pro pivo...“ A vidíte, tehdy nám to muselo stačit na roky, ne jen na jeden.

Jak jsem kdysi zmiňovala, Australané mají podobný švejkovský humor jako my. Opět mně to potvrdili vloni před volbama, kdy někdo v noci vyklopil fůru hnoje před parlament a vzkázal politikům, že to je ten bullshit, který na nás plivou.

K článku Radima Uzla Kolik pohlaví má člověk: Před veřejnými záchodky, kde na všech bylo napsáno UNISEX, jsem objevila brečícího asi devítiletého klučinu. Ptám se, co se mu stalo, a on mezi slzama povídá: „Já potřebuju hrozně na záchod, ale nechci tam mít sex.“

Na brzkou očkovanou se těší

Marta Pelda Pelikánová


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.