Sobota 15. srpna 2026, svátek má Hana

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

TEXTÍK: Jak sem volil

Právě sem se vracel s hospody, dyž spustila muzika. Hostinskej Oskar mě zas fčera nevzbudil a vychrápal jsem se u stolu. Bylo ráno, vlastně dopoledne. Asi šichtu půlnu nebo zapeču úplně. Ten kravál mě vyhnal z hlavy poslední myšlenky, kerý mě zbyly v palici.

Že je to místní rozhlas se u nás pozná snadno, z amplijónu Pepiček Zíma zpívá ty svoje Dyby ty muziky nebyly. Přeceda todleto hudební porno miluje a pouští ho pokaždý před tim, než nám poví, co má na srci. Už kvůlivá Pepičkovi dostal kolikrát po čuni, ale pokoj si nedá. Estli si můžu typnout, tak náš Bonifác, co si hraje na metálistu, jednou za přecedou zajde a tu desku mu nacpe dovíkam. A dovíesli bude dochtor zrovna střízlivej, aby mu pak vod Pepička vodpomoch.

Dokonce i báby v konzumu přestávají kušnit. Měly by nosit naslouchátka, ty babky. Řvou na sebe jak stračeny v kravíně, když se Fanda namete a nepřijede s krmenim.

Konečně ztichnul i Pepiček Zímů a přeceda něco mele vo volbách. Nerozumim, ale jakýpak reforendum u nás v Prdeli Zakopané. Je přeci jasný, že královnu krásy by vyhrála Jaruna, co sedí v konzumu na kase. Prý v sobotu za tejden na vejboře. To sem zvědavej, kerá se postaví Jaruně!

V sobotu, po dopoledním soustředění u Oskara v hospodě, sme na vejbor vyrazili všici. Celá parta, co se scházíme Pod Kaštany. Jen Jardu sme nesli, ale von se do hodiny probere a vyváděl by, dyby přišel vo promenádu v plavkach. Na vejboře bylo plno, pořád někdo coural dovnitř a ven. Nakouk sem taky dovnitřku a tam kosa jako dycky. Přecedo, tady ti žádná do plavek nepude, dyk by nastydla.

Chtěl sem vycouvat, ale odchyt mě náš zootechnik a prej, Starče, dyš si tady, tak vodvol. Ty vole, jak vodvol? Než sem mu řek, aby mi dal pokoj, že sem tu čumendou na Jarunu, dal mi do ruky ňáký papíry a abych si prej zalez za tepich a vodvolil. Mam prej peška, Jaruna už tu byla.

Tak zalezu za paraván jako mají ve městě u holek, ale nebyla tam žádná kočina. Živočichář mě dal k hrsti papírů i tušku. Nevim naco a tak jsem na všecky ty papíry napsal Jaruna a hodil jim to do krabice u dveří.

Vylezu ven a klukom vysvětluju, co maj jako dělat. Nakonec sme Jarunu vodvolili všici.

Snad to dopadlo dobře, dyš se na nás vod tý doby Jaruna směje. Enom přeceda s náma nemluví. Prej sme mu skazili reforendum vo zrušení hospody.

@StařecNaChmelu

Aston Ondřej Neff
15. 8. 2026

Jsme na konci týdne vyprahlého politicky i doslova a dopřejme si trochu zábavy.

Petr Kolman
15. 8. 2026

Když si děláme legraci ze skupiny, ještě neznamená, že ji nenávidíme.

Starý vlk
15. 8. 2026

Když máte někde někoho, s kým jsou potíže, povyšte ho!

Chechtavej tygr
15. 8. 2026

Manžel jel autem, když tu v rádiu slyší, že se rozdávají peníze

Lidovky.cz, ČTK
15. 8. 2026

Na hoře Babia Góra, která je nejvyšším vrcholem Beskyd, v pátek kvůli zástavě oběhu zemřel 63letý...

Jan Adamec
15. 8. 2026

Milujeme ho, protože nás živí, definuje hranice našich náboženství a také nám vrací zdraví i...

Markéta Plšková, ČTK
15. 8. 2026

Vypadalo to, že nedělní večerní program atletického mistrovství světa v Birminghamu bude bez české...

zar Rastislav Zárodňanský
15. 8. 2026

V pátek Hynek Čermák (53) na sociálních sítích ukázal video ze svatby s Veronikou Šmídovou (27)....

Štěpán Kult
15. 8. 2026

Po více než dekádě čekání se cestující o víkendu konečně dočkali tunelbusové linky 145. Autobusy...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz