Neviditelný pes

TEXTÍK: Jak sem volil

23.9.2022

Právě sem se vracel s hospody, dyž spustila muzika. Hostinskej Oskar mě zas fčera nevzbudil a vychrápal jsem se u stolu. Bylo ráno, vlastně dopoledne. Asi šichtu půlnu nebo zapeču úplně. Ten kravál mě vyhnal z hlavy poslední myšlenky, kerý mě zbyly v palici.

Že je to místní rozhlas se u nás pozná snadno, z amplijónu Pepiček Zíma zpívá ty svoje Dyby ty muziky nebyly. Přeceda todleto hudební porno miluje a pouští ho pokaždý před tim, než nám poví, co má na srci. Už kvůlivá Pepičkovi dostal kolikrát po čuni, ale pokoj si nedá. Estli si můžu typnout, tak náš Bonifác, co si hraje na metálistu, jednou za přecedou zajde a tu desku mu nacpe dovíkam. A dovíesli bude dochtor zrovna střízlivej, aby mu pak vod Pepička vodpomoch.

Dokonce i báby v konzumu přestávají kušnit. Měly by nosit naslouchátka, ty babky. Řvou na sebe jak stračeny v kravíně, když se Fanda namete a nepřijede s krmenim.

Konečně ztichnul i Pepiček Zímů a přeceda něco mele vo volbách. Nerozumim, ale jakýpak reforendum u nás v Prdeli Zakopané. Je přeci jasný, že královnu krásy by vyhrála Jaruna, co sedí v konzumu na kase. Prý v sobotu za tejden na vejboře. To sem zvědavej, kerá se postaví Jaruně!

V sobotu, po dopoledním soustředění u Oskara v hospodě, sme na vejbor vyrazili všici. Celá parta, co se scházíme Pod Kaštany. Jen Jardu sme nesli, ale von se do hodiny probere a vyváděl by, dyby přišel vo promenádu v plavkach. Na vejboře bylo plno, pořád někdo coural dovnitř a ven. Nakouk sem taky dovnitřku a tam kosa jako dycky. Přecedo, tady ti žádná do plavek nepude, dyk by nastydla.

Chtěl sem vycouvat, ale odchyt mě náš zootechnik a prej, Starče, dyš si tady, tak vodvol. Ty vole, jak vodvol? Než sem mu řek, aby mi dal pokoj, že sem tu čumendou na Jarunu, dal mi do ruky ňáký papíry a abych si prej zalez za tepich a vodvolil. Mam prej peška, Jaruna už tu byla.

Tak zalezu za paraván jako mají ve městě u holek, ale nebyla tam žádná kočina. Živočichář mě dal k hrsti papírů i tušku. Nevim naco a tak jsem na všecky ty papíry napsal Jaruna a hodil jim to do krabice u dveří.

Vylezu ven a klukom vysvětluju, co maj jako dělat. Nakonec sme Jarunu vodvolili všici.

Snad to dopadlo dobře, dyš se na nás vod tý doby Jaruna směje. Enom přeceda s náma nemluví. Prej sme mu skazili reforendum vo zrušení hospody.

@StařecNaChmeluzpět na článek