28.9.2023 | Den české státnosti


TAXIZKAZKY: Lokální oteplování

19.1.2023

.

Globální oteplování způsobuje člověk! Mám důkaz! Zjištěno mým, zaručeně NESERIÓZNÍM, výzkumem!

Svoje auto mám rád. Neúnavně pro mě pracuje. Myslím, že jsme spolu sžití. Po ránu ho pozdravím, vlídně k němu promluvím, poptám se na vyspání.

„Tak pojď Klučíku, jdeme na to!“. Pohladím ho po palubní desce, řeknu mu „Pane Mopadži!“ (něco pro pamětníky), a startujeme. Máme už oba dva něco za sebou. Ono mě nikde nenechalo a ani já jsem ho nikde nezapomněl na parkovišti. Chválím ho, kudy chodím. Možná půjde rovnou do muzea.

Má už svoje vrtochy. Kdo nemá! Já o nich vím, proto mu nedělám to, co se mu nelíbí. A ono mě za to spolehlivě vozí. Tedy mě a mé zákazníky. Zlatíčko, i když je černé! Odstín 9910... Říkáte si proč ho nevyměním? A proč? Vypadá dobře, zákazníci ho chválí, jezdí báječně a znám ho! Neustále obnovovat auta možná vyhovuje leasingovým společnostem. A pochopitelně výrobcům. Ale pozor! To moje splňuje Euro, má funkční DPF. Maximálně se o něm zmíním, důvěrně, že je to „můj Dieselgate“. Za to ovšem nemůžu!

Teď zrovna má vrtoch, že netopí. Radiátor topení po těch statisících kilometrů zafungoval necíleně jako filtr pevných částic...tedy v chladící kapalině. Prostě jak se říká -“zarostl“. Teplý vzduch jde jenom z levé strany, mám tudíž všechny ostatní průduchy uzavřeny a k levé větrací mřížce vzhlížím jako k modle. Nový radiátor je již objednán, tuším tedy světlo na konci promrzlého tunelu. Zatím prý není skladem...

A také vyhlížím své zákazníky... Spása je tu! Nastupují tři pánové na cestu do hotelu. Ani netuší, že se stávají součástí mého výzkumu. Neříkám jim to, ještě by třeba chtěli podíl z případného grantu (sorry, nemám), nebo by možná žádali být uvedeni jako spolupracovníci při udělování Nobelovy ceny (o tom jsem ochoten mluvit).

Po pár stovkách metrů se totiž vnitřek vozu příjemně ohřívá lidským teplem. Užívám si ty chvíle a zároveň tomuto výzkumu dávám pracovní název „lokální oteplování“. Výzkum bohužel končí před hotelem, kde pánové vystupují. Já i auto zvolna chladneme. Levá mřížka na to, když venkovní teplota klesá k nule, sama málo stačí.

Kdo bude další? Kdo mi bude dělat figuranta v pokusu? Či snad přímo ve vědeckém výzkumu? Zatím mám závěr ten, že pokud jsou ve voze tři lidé plus řidič, příjemně vytopí interiér. Takže jak je to potom na celé zeměkouli, když ji „vytápí“ už osm miliard lidí? Aha? Takže globální oteplování! No né?

Že plácám ze zimy? Asi jo... Ježíši to je klendra! Budu se snad muset zakousnout do volantu, ať mi aspoň nedrkotají zuby... Zvoní telefon. Že by už byl radiátor na dílně? Jupí! To by ovšem ale znamenalo konec výzkumu! Konec jednoho nadějného vědce... Hlavně ale..... bude teploučko!

Tak nic, radiátor sice je, ale nemají na mě čas... Moc práce. Nějak to prý vymyslí... Takže pokračuji ve výzkumu. Nobelovka na obzoru!
A také další zákazníci...
„Dobrý den, vítejte! Pojďte dál! Nezouvejte se!“
A koukejte sakra topit!