30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


ÚVAHA: Chvála osamoceného pijáctví

18.2.2008

(Inspirováno právě proběhlým Silvestrem a 4 000 let starou pijáckou básní pana Li-Po ze „Zpěvů staré Číny“)

V té poslední, prudce se s kopce svažující etapě našich životů, kdy naše míra tolerance a schopnost ústupků se výrazně snižuje a naše úlitby společenskému tajtrdlíkování mizí pod tíhou povědomí krátkosti a konečnosti naší životní pouti, se hyperbolicky zvyšuje potřeba mírného a příjemného otupení smyslů před nájezdy nehorázné žurnalistiky současného vykolejeného světa. V této fázi života se nám najednou jeví mnohé výchovné theze našeho vzdělání jako zbytečné, neřku-li škodlivé.

“Píti alkohol je slušné a důstojné pouze ve společnosti!” je poučka zakotvená hluboce v našem podvědomí, utvořeném vzdělávacím procesem, obvyklým před mnoha desítkami let. Dovolte mi, abych v oné shora zmíněné části své vlastní pouti po téhle naší bolavé zeměkouli oponoval zvyklostem a slušnému vychování (kterého se mi naneštěstí dostalo v hojné míře) a prohlásil:

Pít víno ve společnosti, tedy pít s někým, je nebezpečné. Zvláště pokud ten někdo vám není zcela intimně znám , pokud mu absolutně nedůvěřujete, pokud ho neznáte stejně dobře jako sebe sama. Pokud si tedy nemůžete být zcela jisti, že nepronese nějakou hovadinu po které vám nutně ztrpkne na jazyku i nejlahodnější shiraz. Na druhou stranu pít sám, tedy pouze ve své vlastní společnosti (nanejvýše ve společnosti milovaného a milujícího pejska nebo kočičky), je vždy zcela bezpečné a vždy příjemné, neboť je zcela eliminována možnost čehokoliv neočekávaného a nepříjemného. Takže tedy: “Jasmínu loubí, sedím u vína, zve dobré druhy dobrá hodina a já jsem sám…” a je mi dobře.

Vancouver, 1. ledna 2008Velké testování s Dr. Oetker! Rozdáváme 250 pudingů různých příchutí
Velké testování s Dr. Oetker! Rozdáváme 250 pudingů různých příchutí

Kdo by neznal pudingy v prášku od Dr. Oetker, který je s láskou vyrábí už od roku 1923. Nyní má padesátka z vás možnost vyzkoušet pět různých...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.