12.5.2021 | Svátek má Pankrác


SPOLEČNOST: Proč máme špatné vlády

22.10.2020

Ne, nebudu se zabývat kritikou současné vlády pro její chaotická opatření. Nejsem lékař, a nebudu tudíž psát o záležitostech, jimž dostatečně nerozumím. Chci ale psát o něčem, co úzce souvisí.

Zaujal mne nářek nad nedostatkem lékařů a sester. Tyhle stesky slýcháme z nejvyšších míst už asi dvacet let a nyní se pouze vystupňovaly. Zřejmě tomu tak skutečně je. Ve žvanění celoplošných TV však nikdo nepoloží otázku proč.

Jsem přesvědčen, že jednou z příčin je zcela jistě skutečnost, že ač u nás lze vystudovat bezplatně, lze také bez problémů po získání kvalifikace odejít do Německa či jinam, kde je získaná kvalifikace lépe placena – a mnozí tak činí. Podstatnou část nákladů na studium tedy nese český stát, potažmo jeho daňoví poplatníci, a užitek mají ti bohatší „spojenci“, u kterých jsou vyšší mzdy a vyšší životní úroveň. Tohle samo o sobě je dost nemravné a aby toho nebylo málo, na oplátku jsou nám vnucovány příděly migrantů, jejichž kulturní a jiné „obohacování“ v těch bohatších zemích již přestává být únosné. Ale zpět k tématu. Dosud žádná česká vláda s tímhle vykořisťováním svého státu nic neudělala a vlastně se nikdo ani nepokoušel tento stav změnit! Takže nyní, kdy se situace vyhrotila, poprosíme ty u nás vystudované a jinde působící, zda by nebyli tak laskaví a nevypomohli. Jestli tohle není Kocourkov, tak co tedy?

Protože už hodně pamatuji, dovoluji si tvrdit, že mnoho současných problémů je přímo či nepřímo způsobeno soustavným úpadkem morálky a potlačováním pocitu sounáležitosti, počínaje rodinou a konče národem. Nesmírně zhoubný vliv má dle mého názoru televize, která na nás denně valí lživé reklamy, tendenční „zprávy“ a spousty vulgarit. A kde dostávají velký prostor uječené spolky, které prosazují rozličné podivné názory a ideologie a umějí si své místo na slunci vyřvat a vydemonstrovat, často proti zájmům státu a většiny společnosti. A naše špatné vlády je ještě financují z našich daní. Opět platí, že dosud žádná vláda s tím nic nedělala a nedělá.

Příčí se mi svět, kde místo mámy a táty bude rodič č.1 a rodič č. 2 a případně budou oba muži, nebo ženy. Kde kvůli něčímu zalíbení budu potkávat medvědy, vlky a zubry. Docela mi stačí, že máme rozryté pozemky kolem domu (ve městě) divokými prasaty. Příčí se mi svět, kde má být vše na elektřinu, vyráběnou ovšem velmi nespolehlivými zdroji. Každý technik přece ví, že spolehlivost je závislá na diverzitě zdrojů. Příčí se mi svět, v němž se slova vlast a národ stávají téměř sprostými. Kde se už opět začíná vůči dětem a vnukům používat varování: „Tohle ale nikde neříkej.“ To vše naše špatné vlády umožnily, trpěly a dál trpí. Dalo by se ještě dlouho pokračovat v tomto výčtu. Strašlivé je třeba zadlužování.

Je mi smutno při představě, jak na nás budou vzpomínat naši vnuci a pravnuci. My jsme totiž voliči, kteří vznik tak špatných vlád umožnili.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.