30.1.2023 | Svátek má Robin


SPOLEČNOST: K zakázanému předvolebnímu spotu

8.5.2014

Větší stupiditu aby člověk pohledal. V pondělí (5/5) jsem se seznámil se spotem strany Ne Bruselu – Národní demokracie. Se spotem, který Česká televize odmítla zařadit do předvolebního vysílání. Po mém soudu právem.

Jde o půlminutový klip, v jehož úvodu se praví:

Evropská unie je zlem, které produkuje další zla. Je naší povinností se mu postavit.

O jaká jiná zla se má jednat? Sledujeme-li spot dál, spatříme - kromě jiného - mladé lidi držící v rukou izraelské vlajky. Normálně uvažujícího člověka napadne: Co má Izrael společného s EU, proti níž je klip zaměřen? Než si stačíme odpovědět, mihne se v záběru historický snímek, který znamenal přelom v lidských dějinách. Sám ho mám doma vystaven. Na čestném místě.

Jde o záběr ze 14. května 1948. Na slavnostním zasedání předních představitelů židovského lidu v Tel Avivu čte David Ben Gurion Deklaraci nezávislosti, která byla vzápětí podepsána – a to byl okamžik zrození Státu Izrael.

V klipu národních demokratů se na závěr praví:

Zabijme hada.

Plaz představuje v této ubohé agitce Evropskou unii a všechno zlo, které plodí. Soudě z doprovodných sekvencí videa, mezi zla, která je třeba zlikvidovat (ve spotu vítězného bojovníka představuje chrabrý jezdec na koni se štítem, na němž je vyobrazen český národní symbol – dvouocasý lev), patří i Stát Izrael.

Tím se tvůrci tohoto klipu řadí do stejného šiku s islamistickými teroristy a jejich organizacemi, ať už je to Islámský džihád, Hamas, Hizballáh a další.

Strana Ne Bruselu – Národní demokracie na svém webu píše, že jde o "konzervativní a vlasteneckou stranu hlásící se k odkazu anticko-křesťanské tradice". Za tímto vznešeným ideálem se ovšem neskrývá nic ubožejšího než nechutný antisemitismus. Jak by také ne, když předsedou této partaje je Adam B. Bartoš (kdo sleduje jiné události než tragikomedii kolem Ivety Bartošové jistě ví, o čem a hlavně o kom je řeč).

Pane Bartoši a spol., sami jste se zařadili. Můžete si gratulovat.

Stejskal.estranky.cz