8.12.2021 | Svátek má Květoslava


PRÁVO: Budou nás zavírat za vyjádření názoru?

11.8.2014

Údajně žijeme ve svobodné a demokratické zemi, kde estébácký fízl, bolševický udavač či komunistický cenzor i soudce již dávno nemají mezi slušnou společností místo, je jimi pohrdáno a v žádném případě nemají přístup do nějakých funkcí, kde by mohli občanům škodit. Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí, sametová opona přikryla všechny hříchy světa a my můžeme se vztyčenou hlavou volně dýchat, poctivě pracovat a svobodně mluvit i psát.

Tolik povídačky propagandistických médií a politických elit. Realita však jejich sluníčkovým pohádkám ukazuje malinko jinou tvář. Velký bratr nás sleduje na každém kroku a jeho pohůnci se činí jako za Husáka. Není divu, někteří sedí na svých židlích již od těch dob. Spousta dalších je pak po dědičné linii komunistickým světonázorem infikována a bolševické praktiky vnímá jako normální standard „politické“ práce.

Hospodářské noviny přinesly zprávu, že bývalý poslanec Otto Chaloupka dostal trestním příkazem půlroční podmíněný trest za svoje výroky o Romech, publikované na sociální síti Facebook. Nejsem jeho volič, příznivec a ani přesně nevím jakou partaj dnes právě reprezentuje, ale toto rozhodnutí soudu vůči jeho osobě mi připadá neskutečné. Pro podstatu věci.

Vyhledal jsem inkriminované výroky, které soud, bez toho, aby hledal nějaké důkazy, uznal jako kriminální čin a jejich autora potrestal tak, že pokud by se něco podobného opakovalo po nabytí právní moci, jistě by poznal „výhody“ našich nápravných zařízení zevnitř ve společnosti vrahů, násilníků či zlodějů. Jsou to tato společensky „nebezpečná“ a „násilí podněcující“ slova:

„Slušní lidé dlouho snášeli vaše krádeže, agresivitu a neoprávněné požadavky na další a další výhody,“ napsal politik a v následné diskusi na Facebooku pak doplnil, že „lidi jsou na hraně a ještě pár takovýchto cikánských provokací a začne mazec. A pak je neochrání ani těžkooděnci. Ale jen tak dál, holoubkové, ještě trochu tlačte a ono to někde rupne.“

Celé to bylo napsáno jako reakce na napadení a zmlácení manželského páru bílé pleti bandou cikánů v Duchcově na Teplicku, při kterém útočníci neváhali kopat do nebránící se ženy jako zvěř. Pokud však napíšete, že by se lidé mohli proti takovým útokům také začít sami bránit (bude mazec?), je to v naší „svobodné“ vlasti dnes čin hodný kriminálu, tedy dle Obvodního soudu pro Prahu 1.

Chaloupka se výroku soudu samozřejmě brání. Paradoxně však ne tak, že by se pouštěl do sporu o obsah, ale „politicky korektně“ tím, že to psal jako poslanec a přímo ze Sněmovny. Směšné? Kocourkov? Kde to vlastně žijeme? Kolik z nás někdy podobný facebookový post napsalo? Kolik daleko tvrdších názorů zaznělo v internetových diskusích? Ukládá je Velký bratr pečlivě do své paměti a budou použity, až se to bude hodit? Kolik z nás takto mohou dnešní mocipáni zlikvidovat, až se jim budeme zdát nepohodlní či nebezpeční?

Mám pocit, že tady přestává legrace. Postupný plíživý návrat salámovou metodou ke komunistickému socialismu v ekonomické sféře již vládnoucí socialisté nedokáží skrývat, ale stále si hrají alespoň na tu občanskou svobodu a demokracii, kterou se prý liší od totalitní hrůzovlády bolševiků. Pokud však již dnes začínají šlapat i po svobodě slova, a z výše uvedených slov Otto Chaloupky vytvoří právní bič s hrozbou vězení, situace se z vážné stává tragickou a naše Česká republika bude opět zemí plnou vyděšených, rezignujících otroků, tentokráte pod „kuratelou“ pravdolásky, politické korektnosti, multikulturního obohacování, sociálního smíru a skrytě neokomunistické vlády.

Možná bychom si to měli uvědomit o něco dříve, než bude zase pozdě.

Psáno pro pravyprostor.cz

Převzato z Kriz.blog.idnes.cz se svolením autoraAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.