9.8.2022 | Svátek má Roman


MÉDIA: VyVolení prakticky bez sexu

11.1.2006

„Are you Bill Clinton? (Vy jste Bill Clinton?)“ – „Define ´you´. (Definujte výraz ´vy´)“ Většina čtenářů Neviditelného psa si snad vzpomíná na aféru „Lewinska“. Citovaný minidialog v době aféry doprovázel populární karikaturu se zřízencem, který se pokouší doručit obsílku do rukou (tehdejšího) amerického prezidenta.

Bill Clinton tenkrát v různých fázích řízení tvrdošíjně trval na přesné definici výchozích pojmů. Oprávněně! Po ukončení prvního cyklu VyVolení, kdy se v českých médiích nebývale intenzivně diskutuje o údajné přemíře sexu v daném pořadu, vzpomínám s nostalgií nejenom na uvedenou karikaturu, ale zejména na to, co amerického karikaturistu tolik zaujalo: totiž na striktní důraz na přesnou definici pojmu „pohlavní styk“ a pojmů souvisejících, a to navzdory již rozvířeným emocím veřejnosti. Ani při nejlepší snaze jsem si totiž žádného jednoznačně a evidentně dokonaného pohlavního styku ve VyVolených nepovšiml.

Jak už před lety v jakémsi osvětovém pořadu pro nejširší veřejnost upozornil renomovaný francouzský sexuolog, patří k dokonanému pohlavnímu styku mezi dvěma jedinci opačného pohlaví především tři složky: 1) Dresser (ztopořit), 2) Entrer (vstoupit), 3) Mouiller (zavlažit). Snad nejznámější sekvence z VyVolených je ta, v níž Saša vzpřímeně stojí po pás ve vodě v bazénu, objímá se s rovněž zpříma stojící Monikou a oba společně předvádějí kromě polibků také pohyby připomínající tzv. přirážení. Cosi sexuálního se usilovně (snad až křečovitě) naznačuje… Dodejme však: pouze naznačuje. Anatomická konstituce obou protagonistů (Saša je o dost vyšší, Monika nemá výrazně delší dolní končetiny než Saša) v zachycené pozici prakticky vylučuje splnění druhé ze tří uvedených podmínek, totiž zasunutí penisu do vaginy. V jednom z následných interview se navíc Saša vyjádřil, že jako jedinou metodu antikoncepce stereotypně volí přerušovanou soulož (s ejakulací mimo vaginu partnerky). Ve vodním prostředí, v němž se sledovaná sekvence odehrává, by se ovšem uvedená operace poněkud míjela cílem.

Podobně jako se sekvencí se Sašou a Monikou v bazénu se to má i se scénami s jakýmisi pohyby pod dekou. Také u nich lze bezpečně konstatovat pouze to, že amatérští protagonisté plní zadání z režie.

Mám tedy zato, že k dokonanému pohlavnímu styku (ve smyslu Clintonových striktních definic) ve VyVolených I. spíše nedošlo než došlo. Pokud někdo tvrdí, že jej v daném pořadu spatřil, dodal bych k tomu jen: Zlatý voči!Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 5. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 5. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...