3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


GLOSA: Přijde Šumava o národní park?

19.3.2012

Tak se ptá mazánek a hlavní propagátor myšlenek českých ekologických neziskovek - novinář Pavel Baroch.

Báchorky Pavla Barocha

Baroch ve svém článku zdůrazňuje především možnost ztráty mezinárodního statutu Národního parku Šumava. Žádný takový statut - stvrzený smluvně nebo formou dokumentu - však neexistuje. Ví to ministr, jeho náměstci, vědí to ministerští úředníci, jihočeští vědci a další radikální ekologové.

Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN)

je složen z vládních i nevládních organizací a nemá žádnou výkonnou moc. Podobně - jako například Spolek chovatelů králíků - může svým členům pouze doporučovat, nemůže nic vymáhat. A zcela určitě nemůže odebrat Národnímu parku kategorii, která mu nikdy nebyla oficiálně přidělena.

Novinář Baroch tak pouze zviditelňuje sám sebe jako člověka, který neví nic o kategoriích národních parků a ani o realitě, jíž musejí všechny správy parků v době klimatických změn čelit. A zatímco celý svět povoluje nezbytné zásahy vedoucí k uchování divočiny, v Čechách si několik desítek ultraekologů na divočinu pouze hraje. Požadováním bezzásahovosti a důrazem na volné množení kůrovce vylévají vaničku i s dítětem. S dítětem neduživým, nezdravým, vyžadujícím láskyplnou péči...

Převzato z JitkaMarkova.blog.idnes.cz se souhlasem autorkyHledáme testerky pro novinku BEBA COMFORT HM-O tekutá
Hledáme testerky pro novinku BEBA COMFORT HM-O tekutá

Ne vždy máme možnost převařit vodu a ne vždy máme dostatek času. Přesně pro takové situace je tu pro Vás novinka BEBA COMFORT HM-O tekutá mléčná...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.