19.8.2022 | Svátek má Ludvík


GLOSA: Již vzhůru, psanci této země…

23.8.2012

Ne, nebojte se, nejsem příznivcem "starých pořádků", ale člověkem, který v České republice zaznamenal vznik početné skupiny novodobých "psanců". Jsou jimi všichni ti, kteří nejsou žádnou formou odměňováni ze státního rozpočtu, nepracují ani na veřejných zakázkách a odvádějí na daních více, než na nejrůznějších dávkách zase získávají nazpět. Jsou to "plniči státního rozpočtu".

Tato skupina lidí a soukromých firem se v posledních dvaceti letech skutečně stala doslova a do písmene psanci. Lidé v nich poctivě pracují, platí daně, platí jako mourovatí, a přitom se každý den stále více zadlužují!

Že je to nepochopitelné? Ano, stejně jako je nepochopitelné, trestuhodné a doslova tragické řízení tohoto kocourkovského pseudostátu jménem Česká republika.

V podstatě každý den přinášejí veřejné sdělovací prostředky informace o rozkrádání státního i veřejných rozpočtů v neuvěřitelném rozsahu. Poslanci, senátoři, zastupitelé na všech úrovních a státní úředníci ve vyšších pozicích se již dlouhodobě řídí heslem: "Kdo nekrade státu, okrádá svou rodinu!" A kradou, kradou, ani neděle a svátky nedrží. Je úplně lhostejné, zda kradou v rámci zvrácených zákonů a předpisů, které si sami odhlasovali. Zlodějna zůstává zlodějnou.

Ale kdyby jen kradli. Oni však navíc soustavně vytvářejí nepřehlednou houštinu naprosto debilních, nesmyslných a podnikatelskou sféru jen buzerujících předpisů a povinností, které reálným "plničům státního rozpočtu" jejich podnikání jen ztěžují a komplikují.

Jak se mají poctiví, daně platící podnikatelé vyrovnat s tím, že i když dělají jako mourovatí, tak se přes deficitní státní rozpočet jejich rodina každým rokem stále více zadlužuje? Proč už pomalu na každou firmu připadají dva státní úředníci? Proč musí ze státního rozpočtu platit přes 200 státních ústavů a nejrůznějších institucí s tisícovkami dobře placených "odborníků" na neuvěřitelné nesmysly? Proč, proč, proč? Podobných otázek by mohly být desítky.

Vše ukazuje, že prostřednictvím voleb se nic nedá změnit. Dokud budou mít volební právo ti, kteří si docela dobře žijí ze státního a veřejných rozpočtů a nejrůznějších dávek, nikdy se nic nezmění. Jedinou cestou k zásadní změně řízení státu by mohl být ozbrojený revoluční převrat "plničů státního rozpočtu (což je naprosto nereálné) nebo zásadní projev občanské (podnikatelské) neposlušnosti v daňové oblasti. Prostě je nezbytné nechat náš stát daňově "vyhladovět"!

Bude to jistě těžké zorganizovat, ale když statisíce soukromých daňových subjektů hromadně a solidárně pozdrží jen o několik měsíců odvody všech typů daní a záloh na daň ze zisku, tak s nimi bude muset stát jednat a všem rozumným požadavkům vyhovět. Vývoj podmínek pro podnikání a nakládání s vybranými daněmi v posledních deseti letech ukazuje, že po dobrém to už se státem nejde.

Abych zůstal stylový, zakončím svůj článek parafrázovanou výzvou:

"Plniči státního rozpočtu, spojte se!"Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!