17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


GLOSA: Chci daně!!!

28.9.2009

Další poslanec s další perlou. Dneska se v novinách objevila zpráva o tom, že by se mohla v budoucnosti objevit speciální daň pro kuřáky, aby si mohli hradit nemoci z této jejich závislosti. Já kouřím dýmku,jsme tedy kuřák. A chutná mi. A když se zavede tato daň, rád bych navrhl ještě pár dalších.

Třeba daň pro ty, kteří jedí moc sladkostí, protože po nich asi dostávají cukrovku?? To nevím. Nebo daň na každý výrobek, který bude mastný už od deseti procent, protože pak se po něm tloustne a my hubení kuřáci musíme platit za léčbu těch tlusťochů na ulici. Co třeba daň za každého panáka tvrdého alkoholu, protože ten vede lidi k alkoholismu a ten způsobuje řadu těžkých nemocí. A ještě pár daní bych našel, ale musel bych se víc zamyslet.

Každopádně - daňe z tabáku už platíme a mnohokrát vyšší než v celé Evropské unii. Naše vláda si z nich udělala ne daň, ale přímo podstatnou část příjmů do státního rozpočtu. Věřím, že při každém dalším zdražování cigaret se molí ke dvěma bohům:

* k tomu, který zajistí, aby jim to prošlo,
* a k tomu, který zajistí, aby lidé nepřestali kouřit.

A ono to jde. Nejde totiž o kouření, ale o způsob života lidí. Každý člověk žije svým specifickým způsobem, má svoje neřesti, klady a zápory.

Včera jsem se díval na film o výcviku mladé německé mládeže za období nacismu NAPOLA (Národní politické výchovné ústavy). Je to film hraný a ukazuje to, jak krutý byl systém nacismu vlastně téměř úplně od narození dítěte. Jaké zrůdy z malých lidí vychovávali nacisté. ale všichni byli zdraví. Sice bez mozků, ale zdraví - věřím, že ti by u nás daně z těchto nemocí neplatili.

Ale naši očané nejsou chlapci z Napola a tak budou platit daně všichni. Ale ať to jsou skutečně všichni, kteří nějak zatěžují naše zdravotní pojišťovny. Ať to nejsou jen ty oběti co mají dýmku s tabákem v ruce... Poslanci rádi navrhují daňové zákony. Ale neradi je navrhují tak, aby byly spravedlivé a tedy s velkou pravděpodobností nepopulární. A tak vždy vyberou jen nějakého zaručeného a neškodného obětního beránka.

A teď to zase byli kuřáci. A zase a zase a za...

Převzato z http://vild.bigbloger.lidovky.cz se svolením autoraHledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó
Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó

Ochutnejte s námi lahodné polévky Prestó. Stačí je jen otevřít a ohřát, takže jsou na stole raz dva. Přihlaste se do velkého testování a poznejte...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.