19.11.2019 | Svátek má AlžbětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Chci daně!!!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 112, poslední: 29.9.2009 6:42, přehled diskusí

xxx:
Autor: sidy Datum: 29.9.2009 6:42

kdo další z neřestných ohrožuje a obtěžuje svou neřestí ostatní?

Dobře napsáno:
Autor: Gaston Datum: 28.9.2009 23:07

Pane Vilde, je to trefné a mě už to připadá směšné. Ti co dnes jásají nad zvýšenými daněmi za cigarety si neuvědomují, že je to přímo hnojná půda pro padělatele cigaret. Budeme kouřit ještě větší svinstvo s ještě horšími následky a stát přijde o ještě větší peníze na daních než předtím. Copak si takouvouto blamáž neuvědomuje nikdo zodpovědný? Asijici již dnes běžně nabízejí pod pultem cigarety za téměř poloviční cenu ( odkud jsou, ví pánbůh) a leckdy si koupíte značkové cigarety s podivnou chutí. Jenže Česko je stát neomezených možností. Kontroly a sankce žádné, čím větší darebák, tím větší úspěch. Už mne tu nic nepřekvapuje. Ale proč stát nas...á běžného občana a co tím sleduje mi opravdu vrtá hlavou. A jinak tlouštíci, dojde i na Vás, nebojte!

Je nutné dát daň za každé nadechnutí:
Autor: mráz Datum: 28.9.2009 22:47

Napsáno velmi dobře. Naprostá diskriminace kuřáků, už někdy někdo viděl, že by kvůli tomu, že kouří - třeba vraždil? Pod vlivem alkoholu však ano.

Je to neobyčejná zlodějina, žádná daň.:
Autor: Bánší Datum: 28.9.2009 21:01

To říkám jako nekuřák.

Jednoduché řešení:
Autor: Bánší Datum: 28.9.2009 20:55

Defenestrace zpanštělých úředníků. Je třeba oprášit staré dobré zvyky. Jejich nástupci budou chvíli opatrnější.

nové zdanění:
Autor: Juraj Datum: 28.9.2009 20:41

Proslýchá se, že bude navržena dań z fousů, to už přeci kdysi bylo. Nositelé fousů budou z nich platit dań a holobrádkové budou platit daň z toho, že jsou osvobození od daně z fousů. Zatím se poslanci neshodli, od jakého věku budou občané zdaněni (pravděpodobně od narození) a jestli se daň bude také vztahovat na ženy.

Vyssi dan by meli platit Ostravaci.:
Autor: Netka Datum: 28.9.2009 19:35

Taky Prazaci, samosebou, kdyz ty prasata zijou v tak zadelanych mestech...

Uklidněte se !:
Autor: westík Datum: 28.9.2009 18:02

Všichni se blížíme smrti standardní rychlostí 24 hodin denně ;-D

Re: Uklidněte se !:
Autor: Patron Divný Datum: 28.9.2009 18:50

Tak mě napadá, neměli by nějakou přídavnou daň platit ti, kteří žijí naprosto zdravě? Protože ti budou statisticky žít déle a tudíž budou déle pobírat důchod.

Ideálním občanem je ten, kdo je celý život zdravý jako rybička a v den odchodu do penze to s ním zčistajasna sekne.

Vocaď pocaď:
Autor: Vlad Datum: 28.9.2009 17:58

Kouříval jsem a stát měl z toho slušný příjem. Zdražovali. Pohriozil jsem jim, jestli nepřestanou, přestanu já.

Neposlechli. Stalo se. Kdo holt chce moc, nemívá nic.

Jak se kouří v Americe:
Autor: Pasáček koz ve Vermontu Datum: 28.9.2009 14:15

V USA, kde jsou stále dost uznávána práva občanů, je v mnoha státech (možná ve všech, nevím) kouření zakázáno na pracovištích a v restauracích. Je to zdůvodněno zdravím občanů. Doposud se proto žádná revoluce nekonala, všichni si zvykli a každý je spokojen. To je dobře. I kuřákovi chutná štavnatý stejk lépe bez kouře. Televizní reklama na cigarety je zakázána.

Povšimněte si prosím, že zákony o kouření nenutí kuřáky aby nekouřili, tedy neomezují jejich svobodu. Snaží se pouze chránit svobodu nekuřáků, aby nemuseli vdechovat kouř z cigaret kuřáků.

Amerika je pro všechny pokrokové Čechy vzor absolutní dokonalosti.  Proč to nezkusit také s nekouřením podle amerického vzoru ?  Jistě, stát omezuje práva občanů. Ukládá různé nepříjemné povinnosti. Vyžaduje například, aby řidiči motorových vozidel měli řidičské průkazy, aby jezdili vpravo a přiměřenou rychlostí. Nutí děti chodit do školy, ačkoliv je to pro mnoho z nich utrpení. A ku podivu, občané si tyto násilnosti státu nechají líbit.

Re: Jak se kouří v Americe:
Autor: Patron Divný Datum: 28.9.2009 15:44

Pasáčku, ten článek je o něčem úplně jiném než o zákazu kouření na určitých místech, který má nepochybně své opodstatnění, i když o konkrétních detailech se dá diskutovat. Ten článek je o dodatečných daních, které mají být uvaleny na kuřáky, zatímco na provozovatele jiných (a možná horších) neřestí nikoli. Stát nás prostě potřebuje obrat ještě o víc peněz a snaží se to udělat takovým způsobem, aby to vypadalo, že ještě k tomu koná dobro.

Re: Jak se kouří v Americe:
Autor: Vlad Datum: 28.9.2009 18:01

Dneska se hodně věcí svádí na komunisty. Ale tohleto farizejství stát převzal přímo od nich. Závislí se totiž dobře vydírají a blbečci ještě pořád tleskají, jak to těm parchantům stát natírá. :-)

Re: Jak se kouří v Americe:
Autor: Ivan Datum: 28.9.2009 22:18

Pak bych si dovolil upozornit, že v USA přihlížejí pojišťovny při stanovení pojistky za zdravotní pojištění k tomu, jestli občan kouří a patřičně jeho kouření ocení vyšším pojistným. Tedy se jedná rovněž o daň v poněkud jiné podobě.

Re: Jak se kouří v Americe:
Autor: Patron Divný Datum: 28.9.2009 23:05

Ale proti tomu vůbec nic nenamítám. To není daň, to je zohlednění pojistného rizika. U nás nemá jít o zvýšení zdravotního pojištění pro kuřáky, o němž rozhodnou zdravotní pojišťovny, ale o zvýšení daně z prodeje tabáku, která je už teď docela výživná. A že ty peníze půjdou na léčení kuřáků - kdo to zkontroluje? Vy když máte v peněžence řekněme tři stokoruny, rozlišujete jednu od druhé? Nejspíš kteroukoli z nich zaplatíte to, co je zrovna potřeba zaplatit, ne?

neríká se Amerika, ale USA:
Autor: ceskej Honza Datum: 28.9.2009 17:16

 Kdyz jsem rekl v Equadoru Amerika a myslel tím USA, byl jsem málem bit, protoze to vsechny Americany z Jizní  a Strední Ameriky urází.

Jinak  je mnoho zemí, kde je kourení daleko drazsí nezli v CZ a omezení pro kuráky jsou prísná. Je to správne! Ponevadz se tím ochranují lidé normální, tedy ti, co nekourí.

Extra dan pro kuráky je hloupost. Nevím, jak by se to hlídalo. Co by ale pomohlo, kdyby se za zahození wajgla, platila 1000,- Kc pokuta, jako je to v Singapuru, nebo kdyby deti s cigaretou byly trestány verejnou prací a nahlásením rodicum, jako je to u Vás v USA.

Arogance kurákú by tím utrpela a mozná by si uvedomili jak jsou ubozí a otravní.

Re: Jak se kouří v Americe:
Autor: SW Datum: 28.9.2009 21:20

Prasáčku, ty máš pár prefabrikovanejch příspěvků, který s malejma obměnama postuješ na NP. Ku škodě věci jsi ale opět "trošku" mimo. článek totiž není o omezování a zakazování ale o danění, víme...

Re: Jak se kouří v Americe:
Autor: kuřák Datum: 29.9.2009 1:17

Když se schylovalo ke konci komunismu, vymysleli si ONI stejnou taktiku jako Hitler - bylo potřeba hledat nepřítele. Hitler se zaměřil na židy, komunisti ukázali na kuřáky. Přitom po městech jezdily nákladní auta a autobusy s neseřízenými naftovými motory. Dokonce prý SNB dostal direktivu, aby upustil od kontroly kouřivosti v provozu. Nikdo motory pořádně neseřídil a tak by byl hospodářský kolaps.

Ze všech daní má zisk stát. A ten potřebuje peníze. Kuřáci to prohrají.

Typická reakce závisláka:
Autor: Myrek Datum: 28.9.2009 11:26

Autor rychle prchá od problému aniž jej zná - např. cukrovka je genoticky dána, životní styl je sekundární, tloustne se ze všech poživatin je-li příjem energie vyšší než výdej.

Hbitě opomíjí ročních 18 000 mtrvých kuřáků a 2 000 nešťastných pasivních kuřáků.

Lze s ním souhlasit v jediném - povinné solidární zdravotní pojištění by mělo být zrušeno a každý ať si škody na svém zdraví platí sám v plném rozsahu.

Re: Typická reakce závisláka:
Autor: Patron Divný Datum: 28.9.2009 11:52

Takže ono ročně umře jen 18000 kuřáků? To abych honem začal pořádně (a nejen svátečně) kouřit, protože nekuřáků určitě umře mnohem víc.

18000 mrtvých kuřáků:
Autor: skrebec Datum: 28.9.2009 16:13

Mluvil jsem nedávno s jedním spolužákem lékařem, který mi vysvětlil některá tajemství zdravotnických statistik. Kupříkladu - manažer, pracovní doba 18 hod denně, stres, špatná strava... 5 - 10 cigaret denně... umře - li na infarkt, bude do statistik zapsán jako oběť kouření. Vesnický alkoholik, spotřeba 1 litr 100% alkoholu denně, 2 - 3 teplá jídla týdně, občasný kuřák (kouřil by víc, ale nejsou peníze. chlast si lze svépomocí vypálit). Umře - li na mozkovou mrtvici, bude do statistik zapsán jako oběť kouření.

Neboť kouření, jak všichni víme, způsobuje jak infarkt tak mrtvici.

Jsme - li dostatečne kreativní, tak když infarkt sklátí kolegu nahoře zmiňovaného manažera (parametry podobné, ale nekuřák), do statistiky ho zapíšeme rovněž, tentokrát jako oběť pasivního kouření. Což je (údajně) jeden z důvodů, proč pasivní kouření statisticky zabije víc lidí, než aktivní.

Lidi, věřte jenom těm statistikám, které si sami zfalšujete !!!  :-D

Re: 18000 mrtvých kuřáků:
Autor: Patron Divný Datum: 28.9.2009 16:25

Ještě bych to vylepšil. Tal např. ten váš druhý příklad, ten vesnický kuřák, bude do statistik zapsán jako oběť kouření a zároveň jako oběť alkoholu. Přestože prokazatelně umřel jen jednou.

buďte kreativnější:
Autor: skrebec Datum: 28.9.2009 19:37

...ten chlast (a následné zapsání do příslušné tabulky) napadne každého. Zamlada se dotyčný krmil špekem, pracoval s DDT, do trabanta tankoval bezolovnatý benzín, žil v dobách po Černobylu.... :-D

Re: buďte kreativnější:
Autor: Patron Divný Datum: 28.9.2009 19:56

A také jedl chléb. Je statisticky prokázáno, že téměř všichni lidé, kteří zemřeli na nějakou strašlivou chorobu, jedli chléb.

Re: buďte kreativnější:
Autor: Pešek Datum: 28.9.2009 20:21

A taky skoro všichni souložili....  ;-D

Re: 18000 mrtvých kuřáků:
Autor: nestraník Datum: 28.9.2009 16:46

No, a teď si ještě vemte, že ten Váš manažer s posunutým stropem na sociální a zdravotní pojištění zaplatí při svém příjmu tak několikanásobně vyšší částku na daních, že ho ani ta extra daň pro kuřáky nepřekvapí. K čemu by mu taky peníze byly,když pracuje 18 hodin denně, žejo. to je nejspíš i převládající názor levice, že si s jeho penězi umí poradit o hodně lépe než on sám.

To, že by prošla nějaká další daň pro kuřáky je stejně hloupost. Stejně se bude jen zvyšovat spotřební daň z tabáku, čímž se já raduji, protože ji jako pasivní kuřák stejně neplatím, dá se říci, že si užívám a daň obcházím? Ledaže by chtěl stát zdanit ještě pasivní kuřáky. Tak to prrrr, to by u mě narazil.

Přijde vám můj příspěvek stupidní? Možná máte pravdu, nicméně si se stupidností článku autora nemá co vyčítat.

Re: 18000 mrtvých kuřáků:
Autor: Patron Divný Datum: 28.9.2009 17:07

Takže se radujete, že tentokrát osolili někoho jiného. Klídek, příště osolí vás.

Re: Typická reakce závisláka:
Autor: Jura Jurax Datum: 28.9.2009 17:02

Ale kuš - jednak na kuřivo je uvalena už teď aň, která podstatně podepírá státní rozpočet a nejde do zdravotnictví. Druhak ono umřou i nekuřáci, všichni umřem ... a tělo si lz huntovat a choroby přivodit třeba nemírným sportováním a vůbec pohybovými aktivitami, že, cukrovka není jen geneticky dána - přečtěte si o tom něco - a tloustne-li se ze všech poživatin, je-li příjem energie vyšší než výdej, pak není nic jednoduššího než uvalit pořádnou daň taky na potraviny - nebudu-li na ně mít, neztloustnu ...

No a povinné zdravotní solidární pojištění - klidně bych si platil soukromé pojištění, ale to solidární pro ty, kdož na to nemají, by mělo být zachováno. A nakonec klidně já kuřák bych platil i kuřácké připojištění, budou-li jej solidárně platit všichni sportovci, všichni obézní, všichni řidiči, domácí kutilové, jedinci nemírně se slunící (melanomy, že) a tak dál a podobně.

Re: Typická reakce závisláka:
Autor: Vlad Datum: 28.9.2009 18:06

R^

Re: Typická reakce závisláka:
Autor: ... Datum: 28.9.2009 22:21

Cukrovky jsou dva typy, jedna je geneticky daná, druhá je způsobená špatnými stravovacími návyky.