7.12.2019 | Svátek má Ambrož, Benjamin


POLITIKA: Paroubkův člověk Vyvadil

10.3.2009

Paroubkův poradce Jiří Vyvadil nám to zase ukázal. V sobotu, ve skrytu koncertů a víkendových setkání, vydal článek, ve kterém kritizuje kdekoho a kdeco v souvislosti s kauzou Právo. Na někoho či spíše na něco zapomněl.

U článku si zjevně s Jiřím Paroubkem prohodil roli a předseda ČSSD nyní radil jemu. Hned v úvodu podle vzoru svého šéfa uráží oponenta. Tak jako David Rath napadá poslance ODS soustavě z korupce a Paroubek je nazývá hochštaplery, Vyvadil charakterizuje Porybného jako člověka, který posledních 15-20 let nic nenapsal. Letmým prolistováním internetu lze zjistit, že třeba podepsal výzvu pod zákaz zveřejňování odposlechů. To však poradce předsedy ČSSD, která v minulosti prosazovala zpřísněný tiskový zákon, zřejmě nepostřehl.

Zmiňuje jej dále v souvislosti s majetkovými přesuny v Právu a vyšetřováními, která nejen že se kauzy netýkají, ale naopak ukazují, že ČSSD není pevná v kramflecích, a proto útočí na osoby s kauzami spjaté, aby odvrátila pohled od podstaty sporu.

Humorně působí Vyvadilova invektiva na Porybného činnost před rokem 1989. Je faktem, že šéfredaktorem Práva se Zdeněk Porybný stal až v prosinci 1989, což je až měsíc po revoluci, což zřejmě ČSSD nezaznamenala, soudě podle zástupu komunistů v jejích řadách, kteří dnes ovládají kraje (Palas, Emmerová, Martínek; Havel na kandidátce do EP,….). Zcela nesmyslně a překotně pak přechází k ministru vnitra Langerovi. Ten, ačkoliv s kauzou není nijak spojen, je v duchu ideje "za vše v této republice může Langer" označen za viníka a snad člověka, který na Porybného něco ví. Větší tautologii a domýšlivost snad ani poradce předsedy ČSSD vymyslet nemohl.

V závěru pak Vyvadil nejdříve hrozí (… dokud ještě Právo vychází….) a pak mentoruje, jak Právo brzy zanikne. Paroubkův poradce zřejmě neviděl nebo vidět nechtěl několikeré zprávy o hospodářských úspěších Práva. Nebo snad pan Vyvadil ví, co jiní ne, že Právo ekonomicky v budoucnu zhyne? To by potvrzovalo opravdové úmysly ČSSD. V závěru pak Vyvadil zařadil Právo mezi vládní listy - z opaku jej usvědčuje několik komentářů Jiřího Hanáka z poslední doby v údajně provládním Právu: "Z nekompetentnosti vlády řešit tyto otázky snadno bude ČSSD plést modrým smyčku. Jen tak namátkou: vláda snižuje odvody na sociální pojištění v době, kdy bude potřebovat peníze na nezaměstnané. Není zapomenuta ani superhrubá mzda, která tak lidumilně bohatým přidala hodně, chudým málo a těm středním nic. A to všechno ve jménu svého ideologického založení…. Poplatky byly jen pokusným balónkem před vytunelováním zdravotnictví do podoby "řízené péče". Čti zašantročení do soukromých rukou… Mám-li přinést hrstku své laické ekonomické vzdělanosti do mlýna, vidění bych kratší kousek provazu u ministra Kalouska. Nedovolil bych si ho (Miroslava Kalouska) podezírat z neodbornosti, z politické nemotornosti však ano - Miroslavu Kalouskovi nepřidává na důvěryhodnosti jeho kulhání za počínající ekonomickou tsunami.)." Víc netřeba dodávat, provládnost je v příspěvcích tak častá asi jako v Paroubkových nekonečných tiskových zprávách.

Z textu je zjevné, že ČSSD docházejí nervy. Poradce předsedy strany by měl vždy vykazovat vyšší míru racionality a uváženého jednání. Toho však Vyvadil zcela nebyl schopen. Mluvila z něj jen zášť, zloba a především nedostatek argumentů. Na hlavní otázku - vyhrožovala tedy ČSSD Právu nebo ne? - neodpověděl. Dalším a dalším mlžením a urážením budou socialisté dokazovat, že tomu tak skutečně bylo.

výkonný redaktor CEVRO RevueAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.