17.9.2019 | Svátek má Naděžda


POLITIKA: Kde jsou ty zločiny?

30.9.2013

V červnu tohoto roku za podivných okolností padla vláda. Po policejní monstrakci, kdy banda zakuklených policajtů vtrhla v jednu hodinu v noci na Úřad vlády či v poutech pod samopaly odvlekla neozbrojenou a nebránící se paní Nagyovou - to vše natáčeno a zveřejněno. K tomu řeči o korupci, tajemných propojeních a tajemných milionech. Do měsíce se prý dovíme víc.

Padla tedy špatná vláda, kde premiéra krom pánů z "pravicové" Top 09 "zmákla" i paní Nagyová. Té vlády není škoda.

Před volbami bychom se ovšem měli zamyslet nad způsobem, jakým byla shozena. A kým. Kdo je v pozadí celé té diletantské (a přesto úspěšné) inscenace?

Uběhly totiž více než tři měsíce a ... ticho po pěšině.

Policajti se záštitou v osobě p. Ištvána evidentně nemají nic! Na něčí pokyn plácli do vody s tím, že něco snad vyplave. Nevyplavalo! Asi už nevyplave.

Jako ve spoustě jiných případů se rychle zapomene. Naše slavná média, která se tetelila blahem a hýřila bláboly, domněnkami a záběry zakuklenců vláčejících neozbrojenou ženu v poutech - mlčí.

Vůbec je nezajímá, proč se to stalo, jaký je efekt, bylo-li to celé vůbec v mezích zákona. A kdo je za tím.

Teď se hraje o to do voleb zapomenout!

Pokud možno na vše, co se odehrálo, krom faktu, že padlá vláda byla špatná.

Zapomenout mimo jiné i na to, že všechny (z hlediska pravicového, ale i obecně soudného voliče) špatné kroky minulé vlády pocházely téměř výhradně z dílny Top 09. O tom se prostě v českých médiích nesluší mluvit.

O tom, že to vše prý umožnil a veškerou vinu za to nese slabý premiér, potažmo ODS, jež jej vyprodukovala, se v médiích mluví stále s velkou chutí a despektem.

Vše tedy nasvědčuje tomu, že celá velmi špatně režírovaná a lajdácky připravená inscenace byla namířena proti ODS. Nepřinesla nic ze slibovaných odhalení! Lze ji tedy hodnotit jako puč k odstranění vlády a ve vazbě by měli sedět ti, kteří jej připravili.

Osobně nemohu volit ODS (a byl jsem u jejího vzniku a jejím členem). Za špatného premiéra nabízí paní slušnou (a jsem přesvědčen, že slušnou skutečně je), leč nijakou, která co premiérka by byla stejným fackovacím panákem, jímž byl p. Nečas.

Top 09 je pro mne nevolitelná od svého vzniku. Ten je totiž - podobně jako u Věcí veřejných - účelový. Veverky ovšem měly vesměs nové tváře, zejména děvenky s přebujelým sebevědomím, chtivé spíše snad publicity než moci.

Pouto Top 09 je silnější, jsou to ryzí ekonomické zájmy posílené ryze mužskou vlastností - pocitem vlastní dokonalosti pánů Kalouska, Schwarzenberga a dalších.

O volbě ČSSD jsem neuvažoval nikdy. Je zjevně ochotna rozhazovat na dluh až do úplného krachu.

Krom toho četní její představitelé, včetně předsedy, podstatně rychleji mluví než myslí.

Volba zemských škůdců (KSČM, zelení) nepřipadá v úvahu.

Mým tipem je Strana svobodných občanů, pod jejíž volební program bych se bez rozpaků podepsal, musí se však vyhledat na internetu. Patří totiž k těm četným, jejichž volební úspěch si všemocná ČT nepřeje a jejichž zástupci proto do předvolebních debat nejsou připuštěni!

Český volič by se měl ptát a shánět před volbami informace jinde, než jen z neobjektivní a tendenčně zkreslující ČT.

Ptát se kandidátů, v kolikáté jsou straně a co kdy kde vykonali (nebo spíše spáchali).

Ptát se p. Kalouska, proč náhle bojuje jako lev proti přebujelým dotacím zelených energetických lumpáren, ač pro ně před nedávnem co poslanec zdvihl ruku.

Ptát se, jak je možné, že kdosi v pozadí, nevolený, jmenovaný, shodí vládu, ač není do následných voleb sděleno proč.

Budeme se ptát? Já ano. Jinak je totiž na pořadu dne zásadní otázka.

Budeme se příště ještě smět ptát?Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.