21.5.2022 | Svátek má Monika


FEJETON: Vlastně jsme takoví průkopníci

14.11.2016

Alespoň v něčem jsme my, Češi, předstihli Ameriku...

Zatímco The New York Times píší, že „vzhledem ke křehkému stavu světa je povýšení nezodpovědného a nevzdělaného muže, jemuž radí špatní lidé, na vůdce národa, velmi špatná zpráva“, náš Hrad se raduje.

Podle mluvčího prezidenta Miloše Zemana nám normální Američané ukázali, že „lze porazit mocenský konglomerát prolhaných médií a nabubřelé pseudoelity“. A mluvčí Ovčáček už se obrací k masám a lidu: „Dokažme i my v roce 2018, že umíme porazit souručenství médií a tzv. elit!“ Skromně však pomlčel o tom, že v tomto ohledu už Češi Ameriku porazili při našich prezidentských volbách v lednu 2013. Tedy máme-li na mysli, novodobou historii, neboť komunismus uměl s „pseudoelitami“ zatočit mnohem důkladněji.

Narodila jsem se krátce před tím, než ruské tanky rozdrtily Pražské jaro, a často jsem se svých rodičů ptala, jak mohli lidé dopustit nástup nacismu a pak komunismu... Jak to, že všichni neprotestovali, když se lidé začali dělit a posílat do plynu podle ras? Proč se lidé nebouřili, když se perzekvovalo i popravovalo za nepohodlné názory?

Jak se mohla zvrácená morálka nenápadně a pomalu stávat obecně přijímanou morální normou? Jak je možné, že nikdo nerozpoznal příchod zla, když z dnešního pohledu bylo zlo tak evidentní...?

Zlo se totiž obléká do hávu dobra.

„Lež a nenávist lze porazit!“ ozývá se dnes z Pražského hradu. A masy budou zvedat nadšeně pěsti, byť právě náš současný prezident je sám důkazem, jak to ve skutečnosti funguje... Zatímco mým dětem doma lhaní nikdy neprocházelo, naši republiku reprezentuje muž, který během volební kampaně naprosto bez skrupulí nemluvil pravdu, lživě osočoval, byl odhalen a usvědčen... a nic se nestalo. Vlastně stalo. Onu „morální autoritu“ právě taktika lži a nenávisti nesmazatelně vynesla do dějin českého státu.

Takže hurá! Amerika jde nyní v naších šlépějích. Alespoň v něčem jsme ji my, Češi, předstihli... Vlastně jsme takoví průkopníci prezidentského buranismu.

Převzato z blogu autorky s jejím souhlasemIndicada - Vaše regionální agentura práce
Účetní s možností home office

Indicada - Vaše regionální agentura práce
Moravskoslezský kraj