21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

FEJETON: Vlastně jsme takoví průkopníci

Zatímco The New York Times píší, že „vzhledem ke křehkému stavu světa je povýšení nezodpovědného a nevzdělaného muže, jemuž radí špatní lidé, na vůdce národa, velmi špatná zpráva“, náš Hrad se raduje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 14.11.2016 23:33

No jo

" naši republiku reprezentuje muž, který během volební kampaně naprosto bez skrupulí nemluvil pravdu, lživě osočoval, byl odhalen a usvědčen... a nic se nestalo."

Najděte u nás politika aspoň krajského formátu, aby na něj tohle byť v různé míře neplatilo ... a skepticky soudím, že tohle platí všude, kde se dopracovali aspoň k nějaké zastupitelské demokracii.

Jak chcete s pravdou vyhrát volby?

V. Vaclavik 14.11.2016 12:08

Jak to nasi rodice mohli dopustit?

Jednoduse - stali se obeti vlastni krestanske moralky, na jejiz strunu tehdejsi ideologove hrali a dostali tak nase rodice do pasti.

Idea komunismu-socialismu je totiz i idea krestanska. Zbavit se vlastnictvi, pro zacatek toho nejvice zleho - vyrobniho, zit pekne pohromade v jednote (jako komuna, tedy 'komuni'sticky - a priznacne hlavni 'supermarket' nazvat JEDNOTA...) a vzajemne si pomahat, prerozdelovavat co mame abychom dosahli rovnosti, nikdo aby majetkove nevycnival (to aby prosel do nebe uchem jehly...).

Moji rodice sice uz byli co se tyka vnejsich znaku krestanskeho zivota vcelku vlazni - do kostela jen v nedeli a nas deti, kdyz jsme pobrali nejaky ten rozum, do kostela a k vire nas nejak moc nenutili, na rozdil o jejich rodicu, ale krestanska moralka v nich i tak prezivala dal a ideologove spolecnosti je tak skrze ni chytili do pasti, nalakali je na to, v co sami ve svem nitru verili jako spravna cesta, jak se zivot ma zit.

Odtud prameni to presvedceni, ktere vetsina z nas zastava dodnes - ze idea komunismu byla dobra, ale spatni lide ji zkazili, nebyli pro ni, tu ideu, dost dobri. Samozrejme kdyz spadla klec a zacalo se znarodnovat a maly podnik v mem mestecku, ve kterem pracovali oba moji rodicove, byl znarodneny a jeho majitel, osobni pritel mych rodicu byl odvezen do vezeni (a po asi deseti letech po propusteni byl vypovezeny z mesta a musel dozit nekde jinde), stali se z mych rodicu antikomuniste, jako to bylo za minuleho rezimu celkem bezne (ze lid, tedy aspon nejaka jeho cast, nemel ke komunistum zadne sympatie).

Ale pak uz jim to nebylo nic platne, kdyz ta klec byla spadla. Tolik k tomu, jak to mohli nasi rodice dopustit.

J. Fridrich 14.11.2016 10:46

Autor jednoho nedávného příspěvku praví " Jak je

Autor jednoho nedávného příspěvku praví " Jak je množné, že voliči najednou začínají akceptovat zjevně jednoduchá, a proto zavádějící poselství?" To je velký omyl autora - a nejen jeho.. Velký Ronald Reagan - komouši u nás a po světě se mu smáli-prý herec a primitiv - jednoduchými kroky vrátil Americe hlavní pozici ve světě. Radikálně snížil daně - a vybral víc, to levicoví politici niky a nikde nepochopí. Část těchto peněz použil na -považte- uzbrojení Říše Zla-SSSR a tím nám a státům Varšavské smlouvy vrátil svobodu a důstojnost.. Pokud udělá pořádek v NELEGÁLNÍ imigraci – mají tam u nich doma cca 11 mil. Nelegálů a cca 3 mil. Z nich jsou zločinci.. Toto je třeba, aby nový president vyřešil – a na to nemusí být velký intelektuál..

Tak asi tak, v jednoduchých řešeních nemusí být vždy chyba, paní Emingerová..

P. Jansky 14.11.2016 10:14

mylite se pani emingerova

"Jak se mohla zvrácená morálka nenápadně a pomalu stávat obecně přijímanou morální normou?"

nikdy se nestala.. jen se s ni lide kteri neutekli naucili zit.. stejne jako dnes musime zit se zemanem.. je to tezke stydime se za to ale to je asi tak vsechno co muzeme delat

R. Langer 14.11.2016 10:19

Re: mylite se pani emingerova

Ale kdepak, můžete si samozřejmě zvolit lepšího prezidenta, pokud vás ovšem bude dost. Pokud ne, máte holt smůlu.

P. Hlosta 14.11.2016 9:34

Chtělo by to Masaryka - aspoň přečíst si.

Paní Emingerová se ptala na důvod špatností, které svět postihují. Já nemám takové ambice, abych ji to vysvětlil. Mně trápí malé otázky. Třeba ty, proč lidé u nás teď ve svobodě nečtou Masaryka. U něj lze najít odpovědi na množství otázek, protože on svým rozhledem, myšlením a názory přesahuje nejen do dneška, ale i do budoucti, když odpovědi mají charakter neměnnosti.

Vývoj lidstva je proces trvající tisíciletí a nezastaví se jen tak. Jedině brutální sebevraždou lidského živočišného druhu s pomocí jaderných zbraní. Že to není nemožné, to už snad víme. Teď aby to věděli i v moci rozhodující.

Od oponentů Zemana je hodně slyšet o jeho nekulturnosti. Moc málo od nich ale slyšet cosi kulturního, osvětového a mnohdy u nich jde spíše o nerozum tkvící v absurdní abstraktnosti v doporučovaných "léčivech" na lidskou špatnost. Jedním z těch receptů je mírumilovné nekritické přijetí agresivních cizinců, co do Evropy táhnou z ekonomických důvodů, ba dokonce i mnozí otevřeně oznamují svou snahu v budoucnu nás evropany opanovat i fyzicky zlikvidovat. Zeman dosahuje popularity právě tím, že například bezobalu pojmenovává rizika multikulturalismu a jeho vítání v imigrační tsunami. Že si nebere servítky a hrubě označí tzv. Ruské aktivistky za porno používající a podle jejich názvu je i pojmenuje v překladu do češtiny. Je mu spíláno oponenty za hodně a možná mnohdy právem. Oponenti ovšem ukazují na něj, ale u sebe nedávají na nic odpověď té spoustě lidí, kteří se cítí oslovení Zemanem. Na tu spoustu lidí naopak Zemanovi oponenti hážou špínu, že jsou chudí duchem, smyslní jako Zeman, prostě lůza. Není divu, že Zeman stabilně drží vysokou laťku své oblíbenosti a jeho oponenti jsou zavrhováni, jako nepřátelé.

Není vůbec pravda, že kdo je v umění činný, automaticky má patent na správný náhled na život a společnost. Je hromady celebrit z uměleckého světa, které jsou antipříkladem správného morálního žití. Hazardní hráč není to správné ořechové pro povědomí o morálce.Masaryk stoprocentně!

A. Alda 14.11.2016 10:35

Tak jest.

Kdo ví, co vlastně a jestli vůbec přečetla autorka této agitky.

Zatím jen spadá do škatulky "levice kvílí velice".

F. Houžňák 14.11.2016 8:46

Ale paní Emingerová, možná jste byla dobrá

sportovkyně nebo co, ale jinak se vyjadřujete jako primitivní husa. Komunisti nelikvidovali pseudoelity, ale skutečné elity, a dosadili právě pseudoelity, jako přiíklad poslouží láskyplný dvojdomek germanofil Pithart, který byl tou pseudoelitou tenkrát a je jí i dneska.

J. Skála 14.11.2016 6:15

Tahle paní

ze zoufale snaží zařadit mezi elitu a přitom se zařazuje ke slepicím. Už jsem od ní četl něco, kde se chlubila, jak se viděla s tím a mluvila s oním. Inu elita.

P. Boublíková 14.11.2016 4:58

Ano

Zeman stejně jako Trump (nebo Orbán) porazil zastánce politické korektnosti.

Zdá se, že budou mít významné následovníky. Bavorská CSU už se také proti zhoubné pk vymezila svým Ordnungem, ač se o tom u nás raději moc nepíše.

P. Dvořák 14.11.2016 3:09

Toto PŠM že je fejeton?

Neruda by o autorce napsal jiný. Jmenoval by se Kam s ní?

J. Bruner 14.11.2016 1:42

po tisící prvé

z jaké nepravdy byl muž na hradě usvědčen? A hlavně kým?

J. Vozábalová 14.11.2016 2:14

Re: po tisící prvé

Kým? Soudem pane, SOUDEM!

J. Bruner 14.11.2016 6:20

Re: po tisící prvé

právě proto jsem se ptal, že o žádném soudním rozhodnutí nevím. A propos, soud neusvědčuje.

R. Langer 14.11.2016 10:21

Re: po tisící prvé

A nějaké detaily by nebyly?

J. Fridrich 14.11.2016 10:38

Re: po tisící prvé

Netřeba usvědčovat, stačí poslouchat jeho osobní vyjádření v TV, ROZHLASU, TISKU, víte, pane Bruner ?

Ta parta podivných tvorů na hradě lže už nějak často...

Kamarád Hůlka bude zpívat ve Vídeňské opeře - ta ale o tom nic neví, Americký velvyslanec není 28.října na Hradě - a ejhle, on tam je, jak ukázaly přímé záběry televize a potvrdil německý velvyslanec sedící vedle něho. Člověka, který 70 let po celém světě seznamoval s hrůzami fašizmu VYZNAMENAL-NEVYZNAMENAL. Jednoho z nejlepších novinářů a vězněného intelektuála v Německém koncentráku nazval obdivovatelem Hitlera - a vyjádření soudu NERESPEKTUJE..

No, kdo má víc - jak říkávával Jirka Paroubek.....

J. Bruner 14.11.2016 12:31

Re: po tisící prvé

vám stačí poslouchat já potřebuji vidět rozhodnutí soudu.