3.10.2023 | Svátek má Bohumil


BRUSEL: Oteplování byl omyl...

23.9.2013

... ale stejně na to dáme 200 miliard eur!

Už dlouho se neotepluje. Eurokomisařka Hedegaardová se ale vyjádřila, že boj proti klimatu je správný, i kdyby se věda ohledně CO2 zmýlila. Bez ohledu na to, zda to zdražuje energie. Je hezké slyšet, že u kormidla evropského Titaniku stojí tak moudří státníci, že? EU policy on climate change is right even if science was wrong, says commissioner

change1

Proč eurokomisařka pro klima odmítá opustit hospodářskou linii, ač se ukázalo, že šlo o omyl? Kšeft s uhlíkem je jako rozjetý vlak. Zamyslete se, kolik v tom lítá peněz. V uplynulých měsících se dojednával rozpočet EU na "pětiletku" 2014 – 2020. Celkem má mít kolem 950 miliard eur. Z toho má být na změny klimatu vyčleněno nejméně 20 procent. Klimatický byznys by si tak z našich daní mohl v této pětiletce přivlastnit asi 200 miliard eur! Bez práce - stačí škrtem pera přesunout položku z kapes občanů do kapes jiných. Eurokomisařka pro změny klimatu, paní Heddegaardová, to oznámila počátkem roku 2013, evropské vlády s tím souhlasily. Climate Action in the EU Budget

Přitom přemrštěné náklady na obnovitelné zdroje způsobily, že Evropská unie stojí před průmyslovým masakrem. Britskému listu The Telegraph to řekl v září 2013 evropský komisař pro průmysl a podnikání Antonio Tajani. Ten varoval, že EU svým donkichotským tažením za obnovitelnými zdroji vytlačila cenu elektřiny na neudržitelně vysokou úroveň. Takže EU pak nedokáže konkurovat. Zvláště když Amerika díky břidličným plynům srazila cenu zemního plynu o 80 procent. Klimatická politika EU se ukazuje jako ekonomická sebevražda.

Takové gigantické sebepoškozující investice jsou k neuvěření. Proč bojovat proti oteplování, které není? Během 20. století globální teploty sice výrazně stouply, takže poslední roky patří k nejteplejším za sto let. Ale posledních cca 15 let už se dál neotepluje, ačkoli skleníkových plynů přibývá. Dokonce i vědecký časopis Nature - odjakživa věrný stoupenec oteplovacího apokalyptismu - ve svém úvodniku v září 2013 uznal, že 15 let globální teploty stagnují. The Final Assessment (Nature 501, 281, 19 September 2013)

Podle uniklých důvěrných informací, které získali novináři Associated Press, jsou prý politici z uhlíkové lobby znepokojeni. A prý naléhají na klimatický panel OSN, aby ve své nové zprávě (AR5) - která má být vydána koncem září 2013 - pauzu v oteplování zamlčeli.

Zástupci Německa prý žádají, aby zmínky o zastavení či zpomalení oteplování byly z textu vymazány. Dělat závěry z 10-15 let je zavádějící, protože změna klimatu se prý měří v desítkách let a staletích. Tento argument je ale zvláštní, protože panel OSN pro oteplování (IPCC) byl založen v roce 1988, když oteplování trvalo pouhých deset let.

change2

GRAF 1: Globální teploty dle satelitního měření RSS. Bojovat s oteplováním? S jakým oteplováním? Zdroj

Zprávy o tom, že oteplování už dál nepokračuje, nedávno potvrdila autoritativní zpráva prestižního mezinárodního vědeckého panelu NIPCC. Jde o nevládní panel vědců z celého světa sponzorovaný neziskovými organizacemi. V září 2013 vydává NIPCC vlastní 1200 stran dlouhou komplexní analýzu pod názvem "Climate Reconsidered II" (CCR-II).

- Kompletní text (1200 stran)

- Shrnutí pro politické představitele (24 stran)

- web: http://climatechangereconsidered.org/

VIDEO: Reportáž Fox News o zprávě NIPCC

Ze Shrnutí:

- "NIPCC si klade za cíl objektivní analýzu a interpretaci dat a nemá žádnou postranní agendu. Organizační struktura a účel NIPCC stojí v kontrastu k Mezivládnímu panelu OSN pro klimatické změny (IPCC), který je financován vládami, je politicky motivovaná a vychází z víry, že změna klimatu je problém, který vyžaduje zákrok ze strany OSN."

- "Zdvojnásobení koncentrace atmosférického CO2 od preindustriální hladiny by v nepřítomnosti jiných vlivů a zpětných vazeb pravděpodobně (likely) vedlo k oteplení 0,3 až 1,1°C, z čehož téměř 50 % už muselo proběhnout."

- "Ačkoli dopady budoucího oteplení o 2°C by mělo v každém regionu jiné účinky, neexistuje důkaz, že by v souhrnu byly škodlivé pro lidstvo či světovou přírodu."

- "Globální oteplení od 1860 odpovídá vynořování se Země z "malé doby ledové", které bylo modulováno přírodními multi-dekadálními cykly či solárními variacemi, jako je například deVriesův cyklus a další."

- "Mezi variabilitou teplot za posledních 150 let a lidskými emisemi CO2 neexistuje těsná korelace. Souběžný růst teplot a CO2 v letech 1980 až 2000 mohla být souhra náhod a neznamená nezbytně kauzální vztah."

- Za posledních 16 let nedošlo k žádnému výraznému (significant) oteplení Země, navzdory 8% nárůstu atmosférického CO2, což představuje 34 % všeho CO2, který se dostal do atmosféry od počátku průmyslové revoluce.

change3

GRAF 2: Současné teploty nejsou historicky nijak mimořádné. Ve středověku bylo podobně teplo jako dnes. Červeně a modře je rekonstrukce teplot dle studie Craiga Loehle a kol. (2008). Zelená křivka znázorňuje mylný alarmistický "hokejkový graf" Michaela Manna. Jak ukázala aféra Climategate, Mannova "hokejka" vznikla pomocí statistických triků. Více vám napoví Google, vyhledáte-li slovní spojení "hide the decline" (graf 1.1.1 V CCR-II)

change4

GRAF 3: Oteplení lze vysvětlit Sluncem. Kapitola 3.1 zprávy se věnuje vlivu Slunce na oteplování (str. 246-257). Parker (1999) upozornil, že od roku 1901 se počet skvrn na slunci zhruba zdvojnásobil. Sluneční vítr v letech 1964 a 1996 zesílil asi o 40 procent (Lockwood a kol. 1999, A Doubling of the Sun's Coronal Magnetic Field during the Last 100 Years). Zde v grafu jsou červeně teploty. Šedá a modrá je sluneční aktivita dle Lockwooda. Zdroj.

change5

GRAF 4: Modely se mýlily. Skutečné teploty (tečky dole, dle satelitů a meteobalonů) versus 73 klimatologických modelů. Modely přeceňují vliv CO2 na teploty, proto mylně očekávaly větší oteplení než jaké přišlo.

* * *

change6

Nedá mi to a přidám jednu poznámku k blížícím se volbám. Oněch 200 miliard eur pro klimatické šibaly mi tak nějak připomíná bod č. 5 z volebního programu Strany svobodných občanů:

STOP UZÁKONĚNÝM LOUPEŽÍM.

Svobodní jsou proti "loupežím podle zákona", kdy lidé musí platit povinně i za služby, které si nepřejí a neobjednali (poplatek za obnovitelné zdroje energie na fakturách za elektřinu, příplatky za biopaliva v benzínu a naftě, zákonem stanovené exekuční poplatky, platby České televizi, autorské poplatky za kopírování a datové nosiče). Každý podnikatel si má peníze zákazníků zasloužit čestně, na základě dobrovolnosti, a ne donucením lidí k nákupům skrze zákon.

http://volby.svobodni.cz/kandidati/kralovehradecky/

******************************************************
www.klimaskeptik.cz
Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.