20.3.2023 | Svátek má Světlana


MOBY DICK: Věčně tečou arbitrážní miliardy

28.6.2008

Proč bychom to neplatili, neplatili, když nám pánbůh voly dá

******************************************************************

Neděle 22. června 2008

Český stát převádí 3,7 gigakorun japonské Nomuře za to, že se nechal oškubat v kauze IPB; z toho miliardu páčí úroky za osm let. Další tři čtvrtě miliardy stáli právníci. Takto vypadá „skoronula“ ministra financí Tlustého - který tím odvrátil původní nestydatý požadavek Nomury o 40 giga.

Ale stále ještě je to nad horizontem možností mé jednomužné firmy...

Pondělí 23. června 2008

Největší česká lesnická firma CE Wood, která je ve vlastnictví Lucemburčanů, je podle vlastního vyjádření diskriminována při zakázkách pro státní Lesy ČR. Diskriminaci si vyčíslila na 2,5 GKč. Krom toho se o další miliardy hlásí i bývalý vlastník společnosti německý InterTrade.

Úterý 24. června 2008

Georgi Nepolskému Česko zhatilo investici do „vodního zdroje pro výrobu potravin“. Škodu napraví 1 GKč. Plus úroky, pochopitelně. Společnost Eastern Sugar není spokojena s krácením cukerných kvót. Přitom už jednu arbitráž nad Českem vyhrála. Taky bychom měli nahradit miliardu.

Středa 25. června 2008

Norský Czechoslonor přišel o stamiliony při investici do firmy Rybena. Chce je zpátky. Dalších 620 mio chce Peter Franz Vöcklinghaus za zmaření investice do karlovarského golfového hřiště. S úroky jde taky o gigáč...

Čtvrtek 26. června 2008

Indický vlastník Mittal Steel požaduje rovnou 25 giga!

Pátek 27. června 2008

Koruna je na rekordu a ve světě je velice žádaná.

Čeští politici dokáží shodit své politické protivníky při arbitrážích, aniž by jim vadilo, že tím trpí český stát. Třebaže může být arbitráž v některých aspektech oprávněná, měli by mít na paměti, že mají hájit zájmy svého státu a snažit se škody co nejvíce zmírnit. Jenže u arbitráží stačí našim protivníkům jen převzít argumenty - opozice!

Sobota 28. června 2008

Podle žebříčku kvality podnikání je Praha na 49. místě na světě, stojí si nejlépe v oblasti „středovýchodní Evropy“. Navztekaná žena Moby Dicka doplňuje: "A první na světě v kopání vlastňáků při arbitrážích! "

********************************************************

Co si zapsal Moby Dick
minulý týden: Kdo je hovado
předminulý týden: Evropské hry na demokracii

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Případně si poslužte komentářem.
Předem dík! >>:)) Moby Dick