MOBY DICK: Nejdůležitější muž. A příjemný!
Takže se nyní tuto lhostejnost pokusí napravit.
******************************************************************
Neděle 3. června 2007
Ruský prezident Putin vydal výhrůžný text: “Pokud Američané postaví svůj radar v Brdech, zacílíme své rakety na české cíle."
V rozhovoru pro včerejší MfD vysvětlil Jiří Paroubek, proč radar nechce ČSSD: “S medvědem, který je mrzutý, že už není v lese nejsilnější, nemůžeme jednat tak, že mu u nory postavíme past na medvěda.“
No moment, ale my bychom stavěli past u vchodu do svého domu, kde nás žádní medvědi nemajíc co obtěžovat, ne?
Pondělí 4. června 2007
V rozhovoru pro zítřejší HN, nazvaném „Být premiérem, řekl bych Američanům: »Ne«“ odpověděl Jiří Paroubek na otázku „Proč si myslíte, že je pro prezidenta Spojených států důležité mluvit s lídrem české opozice?“ zcela vážně takto:
“Protože se dozvěděl, že jsem příjemný muž.“
A taky: “Proč já bych měl hlavě nejmocnějšího státu světa vysvětlovat, že jsem“ (ohledně raketové základny) “vlastně ten nejdůležitější. To on dobře ví.“
Úterý 5. června 2007
Prezident USA George Bush se cestou na summit G8 zastavil rovněž v Praze. Během své návštěvy se setkal i s československým prezidentem Klausem Topolánkem.
Být Jiřím Paroubkem, tak se proti zkreslenému televiznímu zprávodajství co nejtvrději ohradím! Jaktože CNN neinformovala o setkání s nejdůležitějším a nejpříjemnějším evropským mužem???
Středa 6. června 2007
Jiří Paroubek se ve včerejším Právu ohradil proti televizním „šmokům“ - ale ne ze CNN, avšak z České televize, kteří ho "zcenzurovali". Utnuli mu totiž jeho projev ze sobotního ústředního výkonného výboru sociální demokracie v ČT24 v okamžiku, kdy začal nadávat ČT do "neuvěřitelné servility, ba devótnosti" vůči vládě. (Což mu - když byl premiérem - jaksi nevadilo.) Škoda! Celý projev byl sice zopakován od 13:00, ale už neměl tu šťávu přímého přenosu. Tak Moby Dick vytáhne alespoň pár perel, které nejmocnější a nejpříjemnější muž planety hází ve svém článku nám sviním mediálním:
"To, že konzervativní němečtí investoři jsou majiteli nejčtenějších novin v zemi - MF Dnes - samozřejmě determinuje složení kolektivu redakce tohoto deníku a zejména způsob komentování nejvlivnějších redaktorů (Karel Steigerwald a Martin Komárek). O KSČM se v tomto deníku píše (pokud vůbec) výhradně jako o starorežimní síle. A ČSSD je v podstatě pojímána jako jakási „KSČM s lidskou tváří“ (opravdu „zdařilý“ špílec pana Doležala z nedávné doby). Takto malou ostražitost vůči „silám socialismu“ (míním tím ČSSD) si ovšem MF Dnes dovolí ale jen v čase mimo předvolební období. Před volbami líbezně píše už jen o (fantazijním) politickém duu KSČSSD. Jak originální!
Lidové noviny jsou vůči socialistickým stranám ještě mnohem důslednější. KSČM důsledně ignorují, ČSSD důsledně a za všech okolností slovně pronásledují. Ještě si nepamatuji, že bychom ČSSD, či dokonce já osobně, udělali podle LN něco dobrého. Vše je špatné.
Musím říci, že mezi oběma deníky stejného vydavatele je však přece jen jistý odstín rozdílu. MFD vůbec neumožňuje reagovat - až na naprosté výjimky - na útočné články vůči ČSSD. Ještě tak zkráceně a v dopisech čtenářů. Lidové noviny naopak mají aspoň do jisté míry sportovního ducha: umožňují reagovat na články zaměřené vůči ČSSD, které v nich byly zveřejněny.
Prakticky totožné zaměření politické, tedy zaměřené politicky proti ČSSD, mají také Hospodářské noviny. Ani ony - podobně jako MFD - se se soc. dem. autory článků nemazlí. Nicméně tu a tam a milostivě se může objevit v tomto deníku také článek nějakého soc. dem. autora.
Zvláštním způsobem dnes ovšem píše také deník Právo. Předseda ČSSD jistě není vzor dokonalosti. Ale přece jen za dva roky ve vedení této strany má jisté drobné výsledky. Škoda jen, že je ten nešťastný muž tak posedlý vlastní slávou, sebeláskou a vytvářením vlastního kultu osobnosti. On to prostě celé kazí. Tedy řečeno s panem Mitrofanovem: „ČSSD kulhá na Paroubka“...."
A co Haló noviny, Paroubku?
Čtvrtek 7. června 2007
“Krásné výmluvy, které se linou z úst představitelů veřejnoprávní ČT“:
Ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal si nejdříve dovolil zarýt do pana Paroubka, kdy mu připomněl jeho urgentní přípisy do ČT z 19. dubna tohoto roku („Sdělte mi prosím, termín, v němž bych mohl vystoupit v České televizi za stejných podmínek, jako dostal pan předseda ODS“) a z 31. května 2006, kdy byl ještě premiérem („Protože s ohledem na okolnosti a povahu věci odvysílání mého sdělení nestrpí odkladu, požaduji, aby bylo se mnou natočeno 1. června 2006 a týž den v rámci večerních zpravodajských pořadů odvysíláno“).
Načež teprve předložil konkrétní rozbor: V letošním roce do 4. června odvysílala ČT24 celkem 44 mimořádných vystoupení představitelů ČSSD. ODS s čistě stranickou agendou přišla na řadu dvanáctkrát, představitelé trojkoaliční vlády pak dvaašedesátkrát. Otázky Václava Moravce Jiří Paroubek navštívil od začátku roku čtyřikrát, Mirek Topolánek třikrát.
Pátek 8. června
15. zasedání Poslanecké sněmovny parlamentu zahájil jeho místopředseda Vojtěch Filip v 9:00. Nato poslanec ČSSD Michal Hašek požádal z velmi vážných důvodů o hodinovou přestávku na jednání klubu sociální demokracie. Vážné důvody byly, že si poslanci přečetli ranní weby.
Jednání bylo přerušena, a po jednom dalším prodloužení pokračovalo v 10:15. Poslanec Hašek navrhl "formálně zařazení nového bodu na program schůze Poslanecké sněmovny "Informace předsedy vlády České republiky nebo alternativně ministra spravedlnosti České republiky o postupu nejvyšší státní zástupkyně v kauze Čunek." Protože je mi jasné, že v tuto chvíli tady pan premiér není, je tady pan ministr Pospíšil, tak je samozřejmě možné zařadit ten bod s určitým časovým odstupem. Navrhuji tedy pevné zařazení dnes na dvanáctou hodinu."
Poslankyně Michaela Šojdrová poprosila o přestávku na jednání poslaneckého klubu KDU-ČSL v délce dvaceti minut.
Další jednání PSP pokračovalo až v 10:40. Vystoupil poslanec ODS Petr Tluchoř, který pravil: "Myslím si, že doba, kdy o Nejvyšším státním zastupitelství nebo o prokurátorech a podobných kauzách rozhodovali politici, je dávno naštěstí pryč. (Bouchání do lavic, smích a potlesk z řad sociální demokracie a komunistické strany.)... Rozhodování nejvyšší státní zástupkyně je věc naprosto nezávislá a na půdě Poslanecké sněmovny jednání o tomto problému nemá své místo. Z tohoto důvodu jménem tří poslaneckých klubů - Občanské demokratické strany, KDU-ČSL a Strany zelených - nesouhlasíme se zařazením tohoto bodu a tento bod vetujeme." (Potlesk.)
Vystoupil poslanec Michal Hašek. Na konec svého vystoupení pravil: "Vy jste svým vetem znemožnili, aby tady takováto informace zazněla. To je, dámy a pánové, vizitka vládní koalice, vaší politické kultury, vaší snahy zamést celou věc pod koberec. Nedivte se, že budeme reagovat jako opozice. Prostě v situaci, kdy nemáte zájem diskutovat o těchto věcech, v situaci, kdy ignorujete parlament, my se alespoň pro dnešní den s vámi loučíme a z jednání se omlouváme."
Vystoupil předseda klubu KSČM Pavel Kováčik. Na konec svého vystoupení pravil: "Právě vzhledem k tomu, že tady dochází k pohrdání touto Sněmovnou, že tady dochází k pohrdání opozicí, poslanecký klub KSČM na znamení toho, že vidí situaci jako velmi vážnou, právě možná proto, aby upozornil i média a veřejnost, že se tu děje cosi přinejmenším nečestného, se připojuje ke kroku klubu sociální demokracie a opouští tento jednací sál." (Potlesk.)
Na požádání předsedajícího Filipa svolal předseda PSP Miloslav Vlček (ČSSD) politické grémium PSP. Jednání bylo přerušeno do 11:15.
Jednání pokračovalo v 11.48 hodin. Vedl ho předseda PSP Miloslav Vlček. Vystoupila poslankyně Marta Bayerová: "Vážený pane předsedající, vážené kolegyně a kolegové, z pověření klubu poslanců KSČM žádám o přestávku do 14.00." Vlček jí vyhověl.
Po přerušení schůze - pozdě! - vyjádřil předseda poslaneckého klubu ODS posl. Tluchoř protest proti postupu předsedy Poslanecké sněmovny, neboť přestávka delší než 2 hodiny si podle jednacího řádu vyžaduje hlasování sněmovny.
A tím dnešní jednání PSP skončilo. Na maturanty proto příští rok nejspíš dopadne plná váha nepřipravených "státních maturit". Poslancové opozice na takové prkotiny nemají čas. Budou požadovat hlasování o důvěře vládě, která není schopná objasnit postup - nezávislého státního zástupce.
Kde máme Paroubka? Ve Sněmovně mlčel.. Vystoupil až na následující konferenci, kde oznámil, že poslanci jeho strany budou do úterka bojkotovat jednání Poslanecké sněmovny.
Sobota 9. června 2007
Podle novinek.cz Prahu a další metropole ovládnou dnes nazí cyklisté. No moment? A kde je Jiří Paroubek? Když chce opět ovládnout nejen Prahu, média, policii, státní zastupitelství a dávat zbylému světu neocenitelné rady? Nepodceňoval bych ho.
S ohledem na to, jak urputně se snaží „zviditelnit“ bych nebyl překvapen, kdyby jel v čele peletonu...
********************************************************
Co si zapsal Moby Dick
minulý týden: Co vše je možné ve světě komunikace a internetu
předminulý týden: Kdo to všechno zaplatí? Zase my? Zase my!
*******************************************************
Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. Ale kde ji prodávají, nevím. Stojí 199,- Kc.
Avšak můžete si knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz, pak ješte doplatíte za poštovné.
Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od 29. října 2005 do současnosti naleznete v rubrice Šamanovo doupě, část od března 2003 do 29. 10. 2005 je možno nalistovat v předcházejícím archivu.
Podněty, připomínky a výkřiky ctenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz . Předem děkuji!
Případně si poslužte komentářem.
>>:))
**************************************************