19.2.2020 | Svátek má Patrik


Že by rozum?

21.10.2017

Summit neboli vrcholné setkání vedoucích předáků 27 států Evropské unie o migrační politice skončilo tak, že do června příštího roku se má uzavřít jednání o reformě azylové politiky. Jednání má být na základě jednomyslnosti, tedy s výsledkem musí souhlasit všech 27 členských států. 

Až do června se nemůže stát, aby velké přímořské státy s vnitřní politikou ovlivňovanou důsledky své koloniální anebo sociální politiky vnutily svůj postoj menším státům, které tento problém nemají.

Je to jistě příznivá zpráva a hlavně příznivý je sám fakt, že je západní Evropa ochotna brát problém jako problém. To je přesně to, čemu říkám Návrat z Marsu na Zem. Už se hovoří o tom, že hranice Evropy je v severní Africe, že je třeba tlačit na africké země i pohrůžkou omezení rozvojové pomoci, eventuálně omezením víz. Ten návrat na Zem bude trvat ještě dlouho a naivní ten, kdo by myslel, že se v červnu příštího roku dojde k nějakému definitivnímu rozumnému výsledku. Nelítostná realita bude muset zmenšit vliv levicových sociálních inženýrů, kteří ovládají velkou část médií i politických struktur.

Je to ironie, že západní Evropa zvolna přechází na koncept prosazovaný V4 od začátku krize, prosazovaný a v případě Maďarska i realizovaný. Bez ochrany Schengenského prostoru nemá smysl se o nějakých kvótách a o solidaritě a přesunech obyvatelstva vůbec bavit. Volby v Rakousku jistě ke změně postoje unie přispěly. Nicméně se dá čekat tvrdé jednání a bylo by dobré, kdyby nás v Bruselu a všude tam, kde se jednat bude, zastupoval člověk schopný mluvit bez tlumočníka.

Volby začaly

Předvolební kampaň skončila pár minut před páteční 14. hodinou rozhlasovou megadebatou moderovanou Janem Pokorným. Ostrovtipem zde dominovalo duo Zaorálek – Kalousek. Uvidíme, jaký elán budou mít po 24 hodinách.

Aston Ondřej Neff


7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.