14.4.2021 | Svátek má Vincenc


Zazvonil zvonec, korony je konec

25.4.2020

Takže co? Končíme? Ve čtvrtek soud rozhodl, že všechno, co vláda dosud v krizi s čínským virem podnikala, bylo nezákonné. Následovala nepochopitelná tiskovka ministra zdravotnictví Vojtěcha, kterého tam zřejmě vystrčili, protože už je stejně na odpis. Kdo by chodil po sezóně na tiskovky. 

Bojový duch se vytratil, červené svetry jsou spolu s fuseklemi a spoďáry v koši na prádlo. Exekutiva krčí rameny. Říkáte nám, že uzavření hranic je proti lidským právům a ústavě? Tak fajn, jsou otevřené a jeďte, kam chcete. Jestli vás tam nebudou chtít a nakopají vás do zadku, od českých orgánů pomoc nečekejte, vzkazuje ministr zahraničí. Sněmovna by mohla projednat prodloužení nouzového stavu. Snad to projedná v úterý, možná že ne. Co se stane, když ho neprodlouží? Kdo by se o něco takového zajímal?

Před měsícem jsem v žertu tvrdil, že krize s čínským virem skončí, až se o ní přestane psát v novinách. Zdá se, že ta situace nastává. Na koronu se sice dál umírá, ale ono se jaksi pořád umírá na kde co. Od pondělka budou otevřené malé krámy a těm velkým se dala šance se zmenšit. Plastovou páskou. Takže končíme.

Někdo ale začíná. Čtvrteční soudní rozhodnutí – pokud se nestane něco zvratného, a v našem právním systému není nic vyloučeno - dalo signál k lavině žalob proti státu ve věci náhrady škody. Je úžasné, že tomu opozice tleská. Ona se tváří, že ten stát není její, že je snad Babišův, a tak tedy ať dostane zakouřit. Je to kalkul na to nejhorší, kalkul na rozvrat, krizi, nezaměstnanost – ta Babiše konečně smete. Načež nastoupí Pekarová Adamová s Fialou po boku, Bartoš bude honit provinilce do vězení, a duha prosperity se rozklene od Šumavy k Jeseníkům.

Třeba to tak dopadne. Třeba ne. Třeba to dopadne ještě jinak, až to všechno rozpustíme, protože proč se držet něčeho nezákonného.

Pořád je k pátku večer v Česku 7236 nakažených, čínský virus se nezměnil a má stejné nevyzpytatelné vlastnosti, někomu skoro neuškodí a jiného zabije a je nakažlivý i bez příznaků.

Přitom celá tahle taškařice začala tím, že si pár lidí jelo zalyžovat do Itálie a vrátilo se domů.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.