6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Zákony pro rozptýlenou válku

17.1.2015

Doufejme, že extempore poslankyně ODS Černochové na protiislamské demonstraci je projevem změknutí mozku poslankyně Černochové a nikoli definitivního kolektivního zblbnutí celé ODS. Že se na páteční demonstraci v duchu Islám v České republice nechceme exponovali Okamurovi výlupci, je pochopitelné a očekávatelné. Od poslankyně někdejší významné politické strany by se dalo čekat více vkusu.

Společnost se polarizuje. Je přirozené, že nemalý segment občanů půjde za panem Konvičkou, která hlásá tezi, že je islám rovný s nacismem, tím spíš když jsou podporováni hradním tlučhubou Zemanem a jeho deporatačními nápady. Pan Konvička může islám nechtít, ale islám prostě je. Svět se změnil a bude se měnit dál, i mimo vůli pana Konvičky a pana Zemana. Křesťanská Evropa stárne a vymírá. Byly doby, kdy byla mladá a rozpínavá a šířila křesťanství ohněm a mečem. V počtu genocid a rozvrácených kultur si mohou křesťané s muslimy podat ruce. Když se šogun Iejasu Tokugawa dozvěděl, co jsou křesťané za vražednou pakáž, vykázal je roku 1614 z Japonska – a to se ještě nepředvedli v třicetileté válce a měli za sebou jen takové teroristické kousky, jako byla Bartolomějská noc!

Nějaké ohrnování nosu nad islámem je z naší strany historicky naprosto nemístné.

Problémem je extrémní forma islámu, terorismus. A té nezabrání ani pan Konvička, ani poslankyně Černochová svými žvásty. Jde o činnost kriminální a jako k takové je třeba k ní přistupovat. Bude třeba legislativních změn, protože jde o typ kriminality, s níž standardní právní řád nepočítá – bude třeba vypracovat specifické právo aplikovatelné na podmínky – říkejme tomu – rozptýlené války. Bude třeba velkého úsilí a velké obezřetnosti, abychom v přípravách tohoto právního řádu blízké budoucnosti neutopili svoje svobody a nepohřbili svoji slušnost.

Někteří, jako pan Konvička nebo poslankyně Černochová, to už udělali.

Aston Ondřej Neff