17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Žádost o vydání Babiše znovu na scéně

22.11.2017

Policie doručila nově sestavované poslanecké sněmovně žádost o vydání dvou poslanců, Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, ve věci Čapího hnízda. Babiš se veřejně podivil nad rychlostí, s jakou policie jedná. Asi se takto ohradit musel, nicméně objektivně vzato je dobře, že policie v tak citlivé věci neotálela. Rozhodnout musí soud a čím dřív se to stane, tím líp.

Jak se rozhodně sněmovna, není jasné, nicméně je velmi pravděpodobné, že se k věci postaví stejně jako sněmovna předchozí. To podezření je závažné a kdyby sněmovna oba poslance takříkajíc podržela, v podstatě by znemožnila průchod spravedlnosti.

Pokud k vydání svolí, bude to předání Černého Petra. O stavu naší justice si dělá iluze málokdo. David Rath chycený s krabicí se záhadnými sedmi miliony ordinuje ve své ordinaci a dává na všechny strany svoje rozumy. Janoušek, který se v opilosti pokusil přejet autem ženu, jíž předtím naboural auto, bude zřejmě zproštěn povinnosti nastoupit trest kvůli záhadné nemoci vyvolané úderem ráhna do hlavy. Exministr Vladimír Mlynář byl odsouzen do vězení, než jiný soud jeho kauzu smetl coby nesmysl, a Vlasta Parkanová je pořád na soudní skřipec natahována. Věra Jourová si poseděla ve vyšetřovací vazbě a zatím nejhanebnější soudní řízení se vztahuje na Alenu Vitáskovou, šéfku Energetického regulačního úřadu. Nelze pochybovat o tom, že se soud s Babišem zapíše do análů coby rekordně sledovaný proces.

Vydání justici je ale nezbytný krok a ani Babiš by se mu neměl bránit.

Facka Zemanovi

V době, kdy se Miloš Zeman přilísal ke svému mentorovi Vladimíru Putinovi, na ruském armádním webu vyšla úvaha, že by Československo mělo být vděčné za vpád z roku 1968. Mimo realitu je požadavek, aby se sebral a z Ruska odjel. Kdyby toho byl schopen, nikdy by do Putinova Ruska nejezdil. Pokud ale má jeho věrný Ovčáček pravdu, že si Zeman nadále myslí, že v roce 1968 šlo o zločin, měl by to veřejně opakovat.

Třeba by mu to ale u jeho voličstva uškodilo.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.