20.9.2021 | Svátek má Oleg


Začíná divná olympiáda

23.7.2021

Olympiáda Tokio 2021 je podivná v mnoha ohledech. Byla odložena o rok – aniž by ve světě zuřila válka všech proti všem. Nebudou připuštěni diváci, covidová pandemie ji odložila o rok. Zprávy z Tokia prolínající svědčí o neslýchané hygienické buzeraci. Když to čteme, říkáme si, chvála bohu, že tam nejsme! 

Nicméně to jsou jen poznámky hodně vzdáleného a hodně se podivujícího pozorovatele. Máme v Tokiu naši sportovní delegaci – všichni očkovaní, všichni testovaní až na půdu, a přesto se mezi nimi vyskytly pozitivní nálezy. Je to varování do budoucna: takhle to bude pořád?

Shodou okolností se v této době vracím letecky z ciziny. Za třicet (a více) let jsme si zvykli na ponižující buzeraci s rámy a šacováním. Všechna čest, na Ruzyni je to z mé zkušenosti nejhorší, nikde jinde po mně nechtěli, abych si stáhl kalhoty, a při této cestě při odletu mi horlivý jinoch taky skoro dělal rektoskopii. Zvykli jsme si a nikdo se neptá, kolik teroristů, kolik bomb se denně najde mezi těmi 10 miliony lidí, kteří za normálních dob den co den letecky cestují.

Tahle olympiáda je divná, ale je možné, že vejde do dějin jako první olympiáda bez diváků, sportovci budou podávat nadlidské výkony před prázdnými tribunami, pak se ty tribuny zruší a už budou jen betonové stěny.

Žiletkový ostnatý drát na jejich vrcholu je samozřejmostí.

Ať žije Olympiáda 2021, těšme se na přenos ceremoniálu, uvidíme naše borce v modrotisku a s vějířky a snad i něco navíc. Vzpomínka na londýnskou show, když na stadion seskočila padákem královna Alžběta II. V doprovodu Jamese Bonda, ta je prostě nezapomenutelná. Třeba ji Japonci dokáží překonat i něčím jiným, než prázdnými tribunami.

Aston Ondřej Neff


Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?
Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?

Nosíte čočky a máte astigmatismus očí? Víte, kde nakoupit ty správné, které vám rozhodně nebudou dráždit oči? Redakce testovala za vás! Chcete...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.