2.8.2021 | Svátek má Gustav


Uvažování při 35 Celsia

21.6.2021

Milion chvilek pro demokracii dostal v neděli pět tisíc lidí na Václavák. Klobouk dolů všem zúčastněním, vystavení účtu Babišově vládě vyžadovalo nebývalou dávku sebeobětování.

Zatímco se toto dělo, pokračovala předvolební kampaň.

Andrej Babiš obšťastnil větší než malé množství občanů letákem. Taky jsme ho měl ve schránce. Připíjí jim půllitrem piva, přeje jim užití léta, zaslouží si to. Píše se v něm, že Babiš zastavil pandemii, postavil dálnici z Příbrami do Mirotic, zatočil s exekucemi. Pak ujistil, že nechce sdílet s nikým auta ani byty a zemi s migranty, se zjevnou narážkou, protože přece každý ví, že tohle si přejí Piráti.

Taky Okamura nelenil. Objíždí zemi s jarmarkem SPD, kde se prodávají české produkty od českých sedláků za české ceny. Párky z Polska? Na Okamurově jarmarku jsou české za páďo. Holanďané si mohou cibuli za čtyřicet káčé strčit za klobouk, Okamura ji má za sedm kaček. A tak dál.

Republiku objíždí Robert Šlachta. On by tu zemi vyčistil, nebýt politiků. Když z něho voliči udělají politika, bude mít volné ruce. Piráti vyzývali voliče „pusťte nás na ně“. Politici nepustili. Je třeba volit Šlachtu. Plukovník vysvětluje dům od domu.

A co Pirstan? Nevíme. 

Poslední informace o Spolu: houpali se v Liberci na houpačce a moc je to bavilo. Ale to už je tejden zpátky, takže se dá předpokládat, že něco dělali, ale nevíme co.

Milion chvilek pro demokracii je neziskovka. Kdyby to byla akciovka, za předpokladu, že počet protestů proti babišismu ponese zisk, radil bych ke koupi akcií. Tahle firma bude mít v příštím čtyřletém volebním období plné ruce práce.

Aston Ondřej Neff


LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.