22.4.2021 | Svátek má Evženie


Ústavní soud potvrdil Lex Babiš

19.2.2020

Život jde dál, ústavní soud odmítl podání prezidenta Miloše Zemana, Lex Babiš platí v nezměněné míře. Život jde dál v tom smyslu, že Andrej Babiš s ohledem na zákon přepsal svůj majetek na manželku a tím je vše v pořádku. 

Něco jiného si myslí Brusel, který Babišovy (manželčiny) podniky dotuje a trvá na svém, že je Babiš ve střetu zájmu, a vyplácení se zdráhá. A bude zjevně hůř, protože v nadcházejícím sedmiletí už Brusel nebude cpát peníze do Babišů, ale do zelených hokusů pokusů, které povedou k ekonomické stagnaci a posléze k nepokojům.

Vše je tedy jak se patří zabetonované, a není tedy divu, že lidé dostávají všelijaké nápady. Jeden příklad za všechny mnohé, Jan Vávra v úterý v rozhlase velebil Milion chvilek za jejich úmysl demonstrovat proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem. Opozice je impotentní, správně konstatoval Jan Vávra a pustil se do úvahy, že vlastně ta parlamentní demokracie není všespásná a že mnohé diktatury vzešly z parlamentu. V podstatě ideově navazuje na moudro Pekarové Adamové, psali jsme tu v pondělí, že se autoritářské režimy opírají o svobodné volby, a že tedy volby vlastně nejsou potřeba.

Když máme Milion chvilek, na co volby, že?

Vede to ke zpochybňování parlamentní demokracie se všemi jejími atributy. Podivnou podívanou nám poskytuje předvolební Slovensko, kde majitelé pravdy vybalili spacáky rovnou ve sněmovně. Měla by na ně vlítnout zásahová jednotka, ale nevlítne. Zatím tiše rostou preference Kotlebových fašistů.

Ono to tak nedopadne, ale kdyby Kotleba nakonec rozhodujícím způsobem zvítězil, političtí géniové typu Pekarové Adamové by mudrovali na téma, že ho diktátorem udělaly volby.

Ne. Diktátora vynese na vrchol nedůvěra v parlamentní systém, jeho oslabení, neochota spolupracovat, ztráta zájmu o voliče a soustředění na mocenské hry.

Tedy to, co vidíme kolem sebe dnes a denně.

Probuzení ODS?

Čteme i v našem Psím stručně, že „Milion chvilek to svým útokem proti Visegrádu přehnal, ozývá se z ODS“. Ozývá. Jak se to vezme. Ozval se Alexandr Vondra a Jan Zahradil, oba z ODS, ale z Bruselu. Profesor Fiala mlčí, aby někoho náhodou nepohněval, a vymýšlí zrušení silniční daně. Ještě by měl přijít s rozdáváním erární čokolády v mateřských školách a v zájmu snížení uhlíkové stopy navrhnout zúžení komínů rodinných domků. Pak by byl obraz Fialovy ODS roku 2020 úplný.

Aston Ondřej Neff


Jaro klepe na naše skříně. Oblékněte děti do nové barevné kolekce F&F
Jaro klepe na naše skříně. Oblékněte děti do nové barevné kolekce F&F

Jaro máme v plném proudu, a tak je nejvyšší čas vybavit své ratolesti pohodlným, kvalitním a zároveň trendy oblečením. Co třeba vyzkoušet novou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.