Neděle 14. června 2026, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Tři kandidáti

diskuse (767)

Nikoli tři písaři, nikoli tři kamarádi, ale tři prezidentští kandidáti se potkali ne u Kolína, ale v Hradci Králové. Jan Fischer, Přemysl Sobotka a Miloš Zeman rokovali o vztahu k Izraeli na galavečeru v rámci Dnů pro Izrael. Miloš Zeman zde prokázal svoji naprostou nekvalifikovanost pro úřad prezidenta republiky, když podpořil ideu preventivního úderu proti Íránu.

Zeman zde oprášil starou konstrukci, co by se stalo, kdyby v roce 1936 Francie a Anglie zaútočily na Německo poté, co Hitler okupoval Porýní. Podle něho by nebyla ani druhá světová válka, ani holocaust. Tato ničím nepodložená konstrukce se nemůže stát základem na politické koncepty současnosti. Zemanova úvaha o preventivním úderu na Německo postrádá jakýkoli racionální podklad. Co by se stalo, kdyby spojenci udeřili? Rozdrtili by Německo, chytili by Hitlera a strčili ho za mříže? Nebo by jen vyhnali – tehdy ještě slabé – vojenské síly z Porýní? Nejspíš to druhé. Hitler by tím byl posílený, vnitřní politika jak Francie, tak Anglie oslabená a válka by začala, jistě jindy, ale určitě.

Zemanovo prohlášení je neuvážené velkohubé velikášství, které může být v hospodě u piva zábavné, ale nepatří za pracovní stůj hlavy státu.

Ani kandidáta na post prezidenta republiky.

Doufejme jen, že i v prezidentské volbě zachovají voliči rozmysl a nedají tomuto fantastovi svůj hlas, jako potopili jeho stranu ve volbách do krajských zastupitelstev.

 Jan Fischer i Přemysl Sobotka zachovali rozumný postoj, přičemž Fischer je Žid a Sobotka se svými sympatiemi k Izraeli netají. Ale oba jsou rozumní, soudní lidé.

Petr Kolman
13. 6. 2026

Vnučka z velkoměsta jménem Brno přijela na venkov.

Kateřina Lhotská
13. 6. 2026

Nemá nakonec Petr Pavel domlouvat v Ankaře kšefty pro Koláře?

Ivo Fencl
13. 6. 2026

Steven Spielberg natočil takřka čtyřicet filmů.

Tomáš Guttmann
13. 6. 2026

Zdena Mašínová statečně vzdorovala osobním problémům i neštěstí národa.

Miloslav Grundmann
13. 6. 2026

Každá doba si myslí, že právě ona našla správný výklad světa.

Lidovky.cz, ČTK
13. 6. 2026

Tři a půl roku nazpět na domácím mistrovství světa nezískali ani bod. Tentokrát katarští fotbalisté...

Thomas Kulidakis
14. 6. 2026

Poslanci se rozhodli obohatit ve čtvrtek občany i sebe dvěma mimořádnými schůzemi. První svolala...

ČTK, Lidovky.cz
13. 6. 2026

Bývalý maďarský premiér Viktor Orbán byl v sobotu na sjezdu své strany Fidesz opět zvolen jejím...

ČTK, Lidovky.cz
13. 6. 2026

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se stal mistrem Evropy na kilometru. Olympijský šampion v...

berr Roman Berežanský
13. 6. 2026

Polská policie nalezla na jihovýchodě země desítky nenarozených dětí. V období covidové krize je...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz