12.7.2020 | Svátek má Bořek


Škola pro diktátora

29.6.2019

Předseda komunistické strany Vojtěch Filip komentoval současnou krizi kolem ministra kultury slovy, že je to věc dohadování premiéra Babiše a prezidenta Zemana. Je kupodivu, že takový nesmysl může říci právník, a je to ilustrace teze, že komunistický advokát není právník, ale bezprávník. 

Tady není nic, o čem by se ti dva měli dohadovat. Premiér navrhl už před šesti nedělemi ministra Staňka odvolat a tečka, prezident má ústavní povinnost tento formální krok udělat.

Toto je dostatečně jasné. Nicméně jsou tu dva aspekty věci, které zřejmě obecně jasné nejsou, přinejmenším se neobjevují v debatách kolem tohoto případu.

Tady nejde jenom o to, že prezident uvádí do hanebně pokořující pozice sociální demokracii. Totéž dělá premiéru Babišovi. Tomu dává najevo, že je pouhá nula, pouhý poskok a vošoust v jeho rukou, s kterým může cvičit, jak chce. Andrej Babiš by si měl prolistovat Puzzova Kmotra. Tam je to všechno napsáno. Padrino, který si nechá líbit pokoření od padrina sousední famiglie, si už může nechat brát míru na rakev, brzy bude mít průvan v hlavě. 

Zeman pokořil úřad předsedy vlády, zpochybnil jeho pravomoc, postavil se proti jeho rozhodnutí. Nečinnost je napomáhání protiústavnosti. Jediná možná odpověď je kompetenční stížnost. To je to nejmenší nezbytné, co premiér musí udělat, pokud nechce dělat šaška. Je vidět, jakou obrovskou chybu udělal Babiš, že se mu podvolil ve věci Pocheho. Jestli se mu podvolí znovu, stává se Ovčáčkem číslo dva.

Proboha, co to máme za premiéry? Jeden skáče podle své milenky, která bere úplatky v podobě šperků od Cartiera, a druhý se lísá k chromému mstivému starci, který má republiku na hraní.

Teď to vážnější.

Miloš Zeman je chromý stařec a už mnoho škody reálně nenadělá. Nicméně to, co provozuje, je škola pro příštího diktátora. Nikdo by neměl podléhat iluzi, že Zeman je to nejhorší, co se mohlo na Hrad dostat. Přímá volba může přivést do úřadu jiného kabrňáka! Ten jistě bude velmi bedlivě následovat příklad Miloše Zemana a půjde v jeho šlépějích. Definitivně udělá z ústavy trhací kalendář a pokud to bude na rozdíl od pleticháře Zemana skutečný politik a bude umět navazovat kontakty a spojenectví (což pletichář Zeman neumí, ten má jenom poskoky a nepřátele), jeho počínání může mít netušené důsledky.

Proto je důležité praštit Zemana přes prsty. Dokud je čas? Obávám se, že už je pozdě.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.