Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

BIG BEN: Ti Němci to panečku zvládají

diskuse (191)

Motiv útoku afghánského útočníka, který v Mannheimu nožem zabil jednoho policistu a zranil pět lidí, je nejasný, psala německá tisková agentura DPA. A hned si k tomu zamudrovala, že jej způsobilo krajně pravicové anti-islámské hnutí, které ho teď zneužívá k dalším demonstracím, jež vyprovokují další násilí. Čili pravými viníky toho pobodání jsou ti pobodaní.

Tomuto dnes populárnímu mediálnímu triku se přezdívá „gaslighting“, podle starého anglického filmu Gaslight, v němž záludný manžel různými triky s plynovým světlem dožene manželku k víře, že on má pravdu a ona je vinna a zbláznila se.

Tím „anti-islámským hnutím“ jsou míněny dva subjekty. Jedním je organizace Pax Europa, jejímž nejvýraznějším představitelem je publicista Michael Stürzenberger, jeden ze zraněných a první terč útoku. Druhým je už tradičně strana AfD, s níž se hned několik dní po smrti policisty poprala a dalšího anti-islámského pravičáka (municipálního kandidáta AfD) pobodala kontra-demonstrace islamo-levičáků. Toto je mimochodem trefné a užitečné pojmenování oné antizápadní a antikapitalistické koalice, které vymysleli Francouzi v podobě „islamo-gauchiste“.

O útočníkovi se mezitím zjistilo, že je Afghánec, jemuž byl v roce 2014 zamítnut azyl, ale nemohl být deportován, neboť si během odvolání svižně zplodil dítě v Německu narozené, tedy s automatickým německým občanstvím, čímž se stal rodinou nedeportovatelnou a na sociální podpoře trvale hoštěnou. Takových zamítnutých, ale nevyhoštěných azylantů Německo živí několik set tisíc. Téměř dvě třetiny všech příjemců sociální podpory jsou imigranti, z nichž polovina nemá německé občanství, informuje Die Welt. Nových žádostí o azyl jen v roce 2023 přibylo 350 tisíc. Z plánovaných deportací se provedlo 535, ostatní se nepodařilo vypátrat.

Zločinné výroky

Pouhý den po smrti ubodaného policisty vládní „semaforová“ (červeno-žluto-zelená) koalice vyzvala ke zvýšení počtu dalších islámských imigrantů, posílení jejich práva odvolávat se proti zamítnutí azylu a prezentaci „pozitivního narativu o imigraci“. Pobodaný Stürzenberger zůstává na seznamu Úřadu pro ochranu ústavy jako osoba ohrožující ústavu tím, že „provádí anti-islámskou činnost relevantní pro ochranu ústavy a šíří konspirační teorie tvrzením, že islám je totalitní systém a politické náboženství usilující o nadvládu“. A podobné zločinné výroky.

Letošní volební kampaň, jak Stürzenbereger neopomněl v Mannheimu upozornit, byla nápadná počtem plakátů prezentujících tváře a jména arabská nebo turecká, a to i za stranu, která má ve svém názvu „křesťanství“. Křesťansko-demokratičtí politici se přidávají k útokům na AfD, po vzoru starosty Essenu, který se nabídl, že povede proti AfD demonstraci organizovanou levicovými extrémisty Antifa. Starosta Stuttgartu odmítl z městského webu odstranit informace, přes které neziskovky lze posílat peníze Hamásu. Hlasy se holt už musí lovit i v té pětimilionové muslimské menšině.

My Němci dodržujeme zákony

K potěšení muslimů nesmíme zapomenout na Izrael, řekl si kancléř Scholz a vyhlásil, že jestli se Netanjahu ukáže v Německu, dá ho zatknout, neboť „my Němci dodržujeme zákony“. Jak dobře je vždy dodržovali, jsme si mohli připomenout před mnichovskou synagogou, kde 4 tisíce demonstrantů, včetně prý nejen islamo-levičáků, ale i „běžných Němců“, žádalo likvidaci Izraele. Jinde zas předseda největšího sdružení učitelů navrhl zavést ve školách výuku islámu, „aby mohl být brán jako normální součást německé společnosti“.

To jen taková malá kytička německých událostí jednoho jarního měsíce. A když už se pomalu zdá, že strana AfD se zbavuje těch nánosů „pravicového extrémismu hraničícího se sympatiemi k nacismu“, její špičkový kandidát rozhnojí evropskou koalici národního konzervatismu zamudrováním, které nedokáže překousnout ani Le Penová, že možná ne všichni příslušníci Waffen SS byli zločinci. Tak jo, tehdy sedmnáctiletý budoucí Nobelův laureát Günter Grass možná opravdu nestihl zabít žádného civilistu, ale takhle se dělá volební kampaň?

Nemívali Němci kdysi pověst inteligentního národa?

Převzato ze serveru DENIK TO.

________________________________________________________

Kurasovy knihy najdete třeba zde: http://www.pi-shop.cz/kuras/

ben

Deník zamilovaného viruse
Uprostřed jedné z virových epidemií se mladý hippie virus zamiluje do mileneckého páru svých nakaženců a odmítá je zabít. Stává se tak pro virusový establishment stíhaným disidentem a bezděkým vůdcem vzpoury, jejímž posláním je zachránit Zemi před hrozící katastrofou působenou lidstvem.

Antonín a František jsou naživu
Rozmarná detektivní novela situovaná do 60. let. Poslední kusy (náhodně objevený balík) z dávno vyprodaného vydání. Kniha oceněna Cenou Jiřího Marka za nejlepší detektivku...

Malá paměť
Malá paměť je memoár, napsaný v trysku za první koronavirové karantény, komponovaný na přeskáčku, komicky vzpomínající na události a osobnosti, které Bejamina Kurase přivedly k psaní jako celoživotnímu řemeslu.

Sex nás všechny přežije
Články na lechtivá témata, původně psané pro Playboy.

Tao sexu
S obvyklým humorem, spikleneckým pomrkáváním na znalce a laskavou shovívavostí k neznalcům, zábavně, srozumitelně a svižně nastiňuje obnovování tradic staročínských taoistických sexuálních technik a taoistické životní filozofie. Proplétá je anekdotami ze staré Číny a z nedávné Hané, kde se určité formy taoistického sexu bezděky pěstovaly za dob hlubokého komunismu.

Soumrak bílého muže
Nové vydání úspěšné analýzy naší doby, rozkrývající informovaně a místy humorně příčiny, ideje a události vedoucí k sebedestrukci moderní západní civilizace, líčící vývoj od jejího vrcholu přes totalitní ničivé politické ideologie 20. století, psychologii sebemrskačství a ztráty pudu sebezáchovy ve 21. století.

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

kroc Tereza Krocová, ČTK
25. 7. 2024

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Obrovské štěstí měl pilot, který jako jediný přežil středeční nehodu malého letadla u letiště v...

Josef Kopecký
25. 7. 2024

Zrušení zaručené minimální mzdy v soukromých firmách schválili senátoři. Proti změně protestuje...

kroc Tereza Krocová
25. 7. 2024

Ve věku 70 let ve středu zemřela Kateřina Fričová. Absolventka FAMU během své kariéry zastávala...

Hynek Paštěka
25. 7. 2024

Už jen pár dní zbývá do začátku vládních prázdnin, které budou trvat dva týdny. Ministři se...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz