21.9.2020 | Svátek má Matouš


Škoda (ne) bude (je) montovnou

8.8.2020

Výměna na nejvyšším postu Škody Auto vyvolala pozornost a zejména pak se diskutuje o tom, že ředitel VW Diess chce poslat škodovku někam do stepi, kde má konkurovat dacii. 

Vánek nevole zachytil nasliněným prstem i Andrej Babiš na svém dovolenkovém lehátku a hned se ozval v novinách, že nového ředitele Škoda Auto zavolá na kobereček. Tuší, že mu za to lidi zatleskají.

Naznačil, že vláda respektive stát má určité páky, jak vnutit ekonomickému subjektu svoji vůli. Jenže Škoda Auto je něco jiného, než nějaký výrobce rohlíků, na kterého Babiš pošle finančák k zakleknutí, aby mohl zdeptanou firmu koupit. Co je to platné, ale ony ty aktuální škodovky, ty krásné a obdivované, přece jen jsou volkswageny a když se pan Diess rozhodne, že výrobním programem Boleslavi budou invalidní vozíky, ono to tak prostě bude, i kdyby se Andrej Babiš postavil na hlavu.

Z našeho českého hlediska je to mrzuté a ponižující. Máme radost, že škodovky jdou dobře na odbyt – dokonce je Škoda Auto v plusu i za podmínek koronavirové anomálie. Dá se ale tušit, že nejvíc vadí Superb, který je prakticky Passat, a spousta lidí si tedy raději kupí škodovku, tím spíš, že škodovka dnes už není ostudná méněcenná značka… což začíná být s odpuštěním Renault i Citroen, značku Kia ani nezmiňovat.

Pan nový šéf Thomas Schäfer jistě rád do Babišovy kanceláře přijde. Ale s úklonou bude tisknout sluchátko k uchu, až když mu zavolá Diess.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.