18.2.2020 | Svátek má Gizela


Schválen rozpočet

7.12.2013

Zpráva o schválení rozpočtu je bezesporu pozitivní. Alternativou by bylo rozpočtové provizorium se všemi nepříjemnými důsledky. Rozpočet na příští rok je tak trochu dítě bez legitimního otce. Sestavila ho Rusnokova vláda, účelové spojenectví Zemanových kamarádů slepené s cílem uspět ve volbách. To se jak známo nepodařilo. Realizaci rozpočtu bude mít na starosti vláda nová, zatím pořád ještě nejspíš Sobotkova. No a vtipnou kritikou nás bude bavit Miroslav Kalousek, poslední viditelný praporečník liberálního praporce vtištěný do kouta jak Moravan u Hvězdy. Také v této rozpravě soupeře pěkně počastoval a vysloužil si od Babiše označení hlavy organizovaného zločinu.

No, když si vzpomeneme na prosazení solární energetiky a vzpomeneme na lišácký způsob, jak byly protlačeny církevní restituce, nejsou ta slova o organizovaném zločinu v parlamentu tak bez opodstatnění. A netýkají se jen pana poslance Kalouska.

Zabedněná Blanka

Hůř to snad nemohlo dopadnout: nacpali přes dvacet miliard do díry, kterou teď zabední, oficiálně proto, že se snad neví, zda to není černá stavba. Něco tak opovážlivého se může stát jen v našem Blbákově – a je typické, že prohnaní nýmandi u vesla hážou odpovědnost na soud. Také v případě policejního schisma má rozhodnout soud. Soudy potvrzují nebo ruší zákony a soudy teď budou rozhodovat i o stavbě tunelů.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.