4.6.2020 | Svátek má Dalibor


Referendum skoro upečené

13.6.2018

Výsledek budeme znát oficiálně v pátek, jasný už je dnes, členové strany rozhodli poměrem 6:4, aby sociální demokracie šla do vlády. Václav Klaus to pojmenoval trefně: hnutí ANO je entita bez tvaru a názoru. Teď je nucena se stáčet doleva. 

Pravice si nechala ujít příležitost ho tlačit doprava. Ano, protože je (nyní následuje mantra) Babiš trestně stíhaný a je to bývalý estébák a komunista.

Reklamní slogan (je trestně stíhaný a je to bývalý estébák a komunista) ve volbách nevyšel, každému třetímu voliči je to jedno a to stačilo k drtivému vítězství. Reklamní slogan byl včleněn do politického kánonu a od něho se odvíjejí další porážky: vždyť to, co se děje, narýsoval Miloš Zeman, vysmívaný popletený stařec, zaprodaný Rusku. Ti chytří, kteří měli pravdu a zachovali si čest, dostali opět napráskáno a teď si mohou vzájemně v koutě v opozici vyprávět, že oni jsou ti správní chlapci s bílými klobouky na hlavách. Občas se na Václavském náměstí, na náměstí Svobody a jinde sejdou tisíce lidí a vřele je v tom podpoří.

Tomu se na sklonku druhé dekády jednadvacátého století říká v Česku politika.

Trump a Kim

Kim podepsal plnicím perem od ségry dokument, který nikoho k ničemu nezavazuje. Ovšem podepsané dokumenty tak jako tak nejsou k ničemu, pokud je nepodloží vůle dodržovat jejich ducha.

Pokud nedojde k něčemu překvapujícímu, a mezi těmito dvěma pykniky už došlo k tolika kotrmelcům, že není vyloučeno nic, lze výsledek číst takto: Kim přestane provokovat svými bombami a bude se tvářit, že je likviduje; Američané přestanou Kima provokovat manévry a budou se tvářit, že odejdou z Koreje. To umožní Kimovi přetvořit hladovějící lágr v komerční diktaturu podle čínského vzoru. Což je v podstatě výsledek typu win – win. Struktura diktatury zůstane zachována – win pro Kima a jeho kamarilu. Napětí se sníží – tohle je win hlavně pro Jižní Koreu, ale pro Ameriku taky, protože za bezpečí Jižní Koreje se zaručuje.

Jestli to takhle nějak dopadne, Trump se zapíše do seznamu významných státníků nové doby.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.