19.9.2020 | Svátek má Zita


Předvolební tahák? Samozřejmě

5.8.2020

Schyluje se k volbám, nejdříve k těm malým podzimním, napřesrok k zásadním, parlamentním, a není divu, že Andrej Babiš vytáhl zbraň velkého kalibru: navrhuje zrušit superhrubou mzdu, respektive daň ze superhrubé mzdy, která se odvozuje ze součtu hrubé mzdy a zdravotka a sociálky, což platí zaměstnavatel. 

Zavedeno to bylo v roce 2008 za vlády Mirka Topolánka, posledního premiéra ze stáje ODS obdařeného gulemi. Šťastné rozhodnutí to nebylo, jak se ukázalo, a sama Fialova ODS usiluje o její zrušení od roku 2018. Fiala dokonce nabídl Babišovi smlouvu, že společnými silami v parlamentu superhrubou mzdu sestřelí. Babiš ho  odmítl a teď s tím přišel jako se svým skvělým nápadem. Fialova reakce: brečí, že ho Babiš napálil. A tak je to pořád dokola. Brečení, to Fialovi jde moc dobře. Tah se superhrubou mzdou je bezesporu Babišova předvolební gauneřina. Opovrženíhodná a na výsost nemorální. Ale lidi budou mít menší daně – a jak doufají ekonomové, oživí to ekonomiku. Následuje nezbytná otázka pro chytré hlavičky: Co bude lidi víc zajímat? Fialovo brečení, nebo stokoruny ve šrajtofli?

Na otázku neodpovíte ani vy, ani já. Odpoví na ni volby.

Obecně vzato, dobrovolně jít do opozice a osobnostně nebýt lídrem schopným vyhnat lidi na barikády, to znamená odsoudit sama sebe k brečení. Což je role, která jde Fialovi velmi dobře..

Ukázka Putinovy fakenews

Pokud je to opravdu produkt některé s Putinových továren na lži, pak je to mistrovský kousek. V médiích vibruje zprávička o tom, že automobilka Audi se omlouvá za pedofilní sexismus své reklamy. Je na ni vyfocena holčička s banánem v ruce. Tohle musel vymyslet nějaký ďábelský Putinův dezinformátor: přece takoví idioti ti Němci nemohou být. To je jasné podrývání autority západního myšlenkového světa. To je příspěvek k podpoře znechucení západním světem. To je…

Bohužel, nejspíš je to pravda a ne fake news. Tak hluboko někde klesli.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.