18.2.2020 | Svátek má Gizela


Palestinská tragédie

16.5.2018

V pekle by se měli navěky smažit ti, kteří štvou statečné a idealisticky založené mladé lidi k sebevražedným útokům. Dobře vědí, že Izrael bude své hranice bránit se zbraní v ruce. Tihle štváči se netají úmyslem vymazat Izrael z mapy a zahnat jeho obyvatele do moře. 

Snaží se o to od první chvíle, kdy Izrael vznikl, hned poté, kdy se rozhodnutím OSN území označované jako Palestina rozdělilo a měly vzniknout dva státy. Ony by vznikly, kdyby jeden z nich nechtěl už od první chvíle zničit ten druhý a od té doby se nesnaží o nic jiného.

Je to tragédie o to větší, že od Palestinců zvolna ustupují ti, kteří je po sedmdesát let štvali k nenávisti. Zůstávají sami v arabském moři lhostejnosti. Za nimi už stojí jenom soudružka Mogherini, takto zahraniční představitel Evropské unie, nebo rasistická Jižní Afrika, která se snaží zavést appartheid naruby, až na to, že ten původní ekonomicky fungoval. Je to srdcervoucí a navíc poučné.

Poučné v tom, že obrana hranice není pěkná na pohled. To je důvod bezradnosti západních států před migračním tlakem. To, co se dělo v předchozích dnech v Gaze, je krajnost vybičovaná proradnou politickou kalkulací. Ale ono to bude drsné vždycky, pokud se to bude brát vážně. Jen si připomeňme, jaké úsilí stálo německou policii vypudit jednoho tožanského ilegála… do Toga? Nebuďte směšní. Do Itálie!

Obrana hranic musí odpovídat tlaku, jaký je na ně veden. Na izraelskou hranici je veden tlak enormní, existenčně zničující.

Tomu odpovídá protitlak. Na pohled je to zdrcující. Ale funguje to.

Stát prý zaspal

Máme největší kůrovcovou kalamitu od doby Marie Terezie. To tenkrát bylo taky globální oteplování, protože kočáry neměly Euro 6 a koně prděli o sto péro. Andrej Babiš kárá stát, že zaspal a že ty kůrovce včas nepochytal. Kdepak ale pan Babiš byl, když v té vládě, co zaspala, byl vicepremiérem? To nečetl noviny? Tam se o kůrovci psalo každou chvíli. On nebyl stát? Co tedy byl pan vicepremiér?

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.