27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Odvaha ministra Jana Blatného

18.3.2021

Je to kupodivu, že se horem dolem nerozebírá fakt, že prakticky celá západní část Evropské unie takzvaně pozastavila, česky řečeno zatrhla, očkování vakcínou AstraZeneca proto, že ze sedmnácti milionů očkovaných mělo třicet lidí problémy se srážením krve. 

Za této situace je třeba ocenit statečnost Jana Blatného, že tomuto nesmyslu nepodlehl a nadále aplikaci vakcínou AstraZeneca hájí. „Zatím nebyla prokázána příčinná souvislost nežádoucích účinků přímo s podáním vakcíny. Počty těch událostí se nevymykají běžné populaci,“ řekl doslova. Jsou to zdánlivě suchá slova, ve skutečnosti bychom je mohli v přirovnat ke slavnému výkřiku „merde“ generála Cambronna obklíčeného u Waterloo. Podobné stanovisko má i jeho polský kolega Niedzielski a sdělil, že se Polska bude nadále řídit doporučením evropské EMA agentury.

Je kupodivu, že se nad tímto třeštěním nikdo nepozastavuje. V celé Evropě umírají lidé po stovkách denně. K devátému týdnu letošního roku je to v evropě 562 tisíc mrtvých. Jak je možné, že za této situace celé státy – a některé ve své historie byly schopné objevovat kontinenty a vládnout jim – odstoupí od možnosti chránit své obyvatele kvůli neprokázané a statisticky zcela bezvýznamné hrozbě?

Jan Blatný to zatím neudělal a zatím se nechce podvolit tlaku Sputnika Zemana, který chce umožnit Rusku spustit zachranitelské fanfáry kvůli dodávce neschváleného preparátu. Ministra by měl držet tisk, měla by ho ovšem držet i opozice, ale ta je natolik vedená konceptem více mrtvých v krematoriu, více hlasů pro nás v urnách, že je k zápasu tohoto muže lhostejná. Měl by dostat veškerou dostupnou podporu. Hrozí nebezpečí, že zbabělý Babiš couvne, Zemanovi dovolí Blatného odrovnat a loutka,, která přijde po něm, velmi ráda zatrhne imperialistickou vakcínu a otevře stavidla preparátu bez atestace. Braňme Blatného, podporujme Blatného. 

Plukovník Prymula byl statečný tím, že se nebál jít s Babišovým mužem pro špinavou práci Faltýnkem na noční schůzku do vinárny známé tím, že se používá k uzavírání kšeftů s minimem možnosti, že do nich někdo strčí nos. Blatný je statečný tím, že jde za svým úkolem a vede ho jeho profese a jeho svědomí. V Evropě páchají zločin, zarazili vakcinaci prověřenou vakcínou AstraZeneca kvůli tomu, že tisk a na něj navázanÍ politici nafukují nepatrný počet problematických případů. Blatný tomu čelí. Podpořme ho.

Na Seznamu měl výborný komentář Miloš Čermák (zde). Píše o otloukánkovi vakcíně AstraZeneca a vině politiků. V závěru zcela souzní s myšlenkou, která mě napadla taky. Píše zde o možnosti dvourychlostního systému. Pokusím se to rozvést, protože o tom taky už pár dní přemýšlím:

V Evropě teď musí být po ledničkách milióny dávek vakcíny AstraZeneca. Pojďme je nakoupit. Třeba soukromě, kurňa! Ať se jde bodnout systém s jeho preferencemi a kódy. Princip by byl jednoduchý, zde vakcína a kdo chce, ať nastrčí rameno. Mladej, starej, kdo chce, pak se zaregistruje jako očkovaný, covid pas je už na cestě. No a kdo chce jít úřední cestou, nikdo mu v tom nebude bránit, to je ta druhá linie, jedna nebrání druhé, jen by se vše urychlilo. Když ne po linii neschopného státu, tak po linii soukromých podniků. Moc bych si přál, kdyby v době, co toto píšu, už makaly mrazírenské kamiony po dálnicích, protože tahle myšlenka je strašně moc nabíledni...

K otevření dvourychlostního očkování na úrovni státu, tak to by bylo třeba pořádné odvahy. Ale mrtví přibývají. Třeba by se mohli ze záhrobí přimluvit.

Aston Ondřej Neff


Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.