22.6.2021 | Svátek má Pavla


Nehorázná drzost byrokratů

26.1.2006

Udělal to, co by měli udělat oni, kdyby se jim chtělo vůbec něco dělat, totiž přihlásil se na inzerát nabízející nelegální zvířata, koupil je - aby prokázal, že to jde a že je to snadné jako facka. Potom koupi obou zvířat oznámil úřadům. A co se stalo? Trapná instituce, která by se měla za tuto nehoráznost propadnout hanbou, stíhá Doležala. "Je to případ jako každý jiný," řekla MF Dnes mluvčí inspekce Eva Rolečková. Je vůbec možné, že lidská ústa mohou něco takového vyslovit? Eva Rolečková má svoje místo z peněz daňových poplatníků. Doležal učinil to, co učinil, v zájmu těch lidí, kteří Rolečkovou a celou tu partu živí. Není nutné, aby Rolečková Doležalovi líbala ruku. Jako mluvčí ale mohla říci: "Děkuji vám, pane Doležale, že jste se případu ujal, upozornil na něj veřejnost, snad naše doposud marné snažení s nulovým výsledkem bude mít větší podporu ze shora."
Ne. Rolečková drze a sprostě řekne, že Doležalův případ je jako každý jiný.
Je mi smutno a hnusno z takových lidí.

Ještě jedna lahůdka
Parlament schválil zákon o střetu zájmů. To je dobře. Občanovi ale přece jen bude vrtat hlavou několik otázek, hlavně dvě. Jak to, že to trvalo tak dlouho schválit něco tak očividně samozřejmého, jako že papaláš, správně veřejný činitel, nesmí do doby jednoho roku nastoupit do firmy, o které ve třech posledních letech spolurozhodoval? Což o to. Ale jak to, že ze zákona vypadlo něco tak očividně samozřejmého, že kontrole má podléhat i majetek papalášovy manželky případně manžela? Vždyť trik jménem "napsat něco na manželku" je tak běžný, že se mu posmívají i malé děti? Cesta k normálně fungujícímu státu bude ještě dlouhá, předlouhá.TESTUJEME: Ušetří vám sous-vide masa čas a starosti s každodenním vařením?
TESTUJEME: Ušetří vám sous-vide masa čas a starosti s každodenním vařením?

Otestovaly jsme za vás čtyři nové druhy masa od Krahulíka z řady sous-vide. Masa jsou bez lepku, „éček“ a velmi pomalu vařená, aby si zachovala co...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.