21.9.2020 | Svátek má Matouš


Držte si klobouky, jedeme s kopce

7.8.2020

Babiš vzkázal z Kréty, že bude zvyšovat penze a zároveň snižovat daně z příjmu. Proč by to neslíbil, když je otevřeno stavidlo, letošní schodek bude půl bilionu a k obdobnému na příští rok je našlápnuto. Zřejmě by měli zasáhnout odborníci v oboru drogové závislosti. 

Je to psychologická záležitost. Vy víte,, že se to nemá, dokonce nesmí. Zkusíte kousek, pak větší. A pak někdo přijde a řekne, Pepo, vykašli se na to, ono se to může! S tímto přístupem k věci Babišův podnik zvítězí v příštích volbách zcela určitě.

Nicméně – ekonomika mi připadá v lecčem jako meteorologie. Tváří se velmi exaktně, ale v praxi je nevyzpytatelná. Předpoví počasí za čtrnáct dní, ale spolehlivě vám neřekne, jestli si máte vzít zítra paraple nebo slunečník. Rozhodující bilióny jsou v rukou lidí a je na nich, jestli si na ně sednou, nebo je utratí. Jestli Babišův krétský protimluv zafunguje, mohl by i prospět ke zlepšení atmosféry ve společnosti. Je nelogický, ale v ekonomice logiku nehledejte. Jde tam o psychické nastavení.

Jak naše nepustili

Do zpustošeného Bejrútu odletěla naše výprava hasičů se psy. Narazila na jakousi byrokratickou překážku a hodně se to mlelo v médiích. Asi je na místě shovívavost. K tragédii došlo v důsledku bordelu a bylo by divné, kdyby bordel nepokračoval po výbuchu. Myslím, že si s tím naši lidé (a pejskové) poradí a odvedou skvělou práci. Jako už mnohokrát, a díky a úctu za to.

Hausnumera

Zpráva z médií: ČNB hlásí horší propad, než se čekalo! Pak si to přečtete a jde o to, že místo mínus osm to bude mínus osm celých dva. Oboje jsou hausnumera. Ale záměr je splněn – občan vyděšen (pokud se na to nevyignoruje, což doporučuji).

Kdo je tady co…

Jistá brněnská policistka napráskala etické komisi své kolegy poté, co je tajně natočila na magnetofon a zaznamenala, že si povídají: „Ty seš č...k, vole.“ „Ale my nemůžeme chcát proti větru, vole.“

Orgán zhodnotil záznam jako „pronesení hodnocení možností služebních postupů při plnění úkolů v oblasti trestního řízení na úseku daňové kriminality a spolupráce s jiným policejním orgánem“.

Zdali stěžovatelku vyhodnotil jako p.ču není známo, já si myslím, že by měl.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.