20.9.2021 | Svátek má Oleg


Covidpas od prvního

17.5.2021

V následujících dnech si užijeme protestů proti diskriminaci – od prvního se začnou zkoušet covidpasy. Jde o mezinárodní projekt na platformě EU, kterého se zúčastní dvanáct států. Oznámil to ve svém nedělním expozé na webu Andrej Babiš. 

Stávající očkovací certifikáty budou nahrazeny jinými, zřejmě mezinárodními (já si říkal, že to tak bude, musí to přece být mnohojazyčné a taky ta databáze musí být propojená). Křiku bude kolem toho mnoho a kdo si na tom smlsne, to budou právníci. Když si dejme tomu koupím lístek do biografu a nebudu mít žádný covidpas a nebudu ani očkovaný, ani testovaný, budou mě moci vyhodit? A co letenka – koupím letenku za deset litrů a vyhodí mě bez covidpasu?

To jen předjímám, co zcela určitě nastane. Život si ale prosazení takového pasíršajnu vynutí, respektive už vynutil. Do Afriky jsem se taky musel nechat očkovat, několikanásobně. Tak jsem očkovanej do hospody. A předtím bezpočtukrát, už v dětství, proti všemu možnému, co bývalo strašnou nemocí: obrna, tubera, záškrt, spalničky. Jenže to byla doba nikoli postfaktická a ty choroby už nikoho nezajímají, protože zmizely. Samy od sebe, samozřejmě...

Když už jsme u doby postfaktické, o promoření a pandemii pohovořil profesor Jan Pirk na Novinkách (zde). Když se ho ptali na třicet tisíc mrtvých, tak dal k lepšímu případ covid pozitivního chlapíka, který se napíchl na plot, roztrhl si játra a slezinu, následkem toho ho vedou jako úmrtí na covid. Jestlipak je pan profesor schopen doložit, ve které nemocnici zaregistrovali člověka zemřelého následkem zranění jako oběť covidu? Tahle historka je jako vystřižená z nějakého Aeronetu. Kdyby tomu totiž tak bylo, jednalo by se o zásadní manipulaci a nestačilo by o tom jen rozprávět v novinách, mělo by se to šetřit policejně. Přečtěte si ten rozhovor.

Zeman neřekl plnou pravdu

V nedělním rozhovoru s rozhlasovou stanicí Frekvence 1 prohlásil prezident Zeman, že mu ministryně spravedlnosti Benešová sdělila další vyšetřovací verzi vrbětického výbuchu. Ten byl vyvolán záměrně, aby se zakrylo manko. Ze zdrojů investigativní žurnalistiky ale vyplývá, že tato verze není úplná: to manko vzniklo při výrobě novičoku v kuchyňce k muničáku přilehlé a objednal ho Kalousek.

Zdá se, že když pandemie covidu u nás ustupuje, pandemie blbosti se šíří.

Aston Ondřej Neff


Grafton Recruitment Praha
Večerní směny ve výrobě | 17:00 - 1:30 | SLATINA

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.