8.2.2023 | Svátek má Milada


VÁLKA: Překoná Rusko výkony nacistického Německa?

6.1.2023

Vždy si říkám že dál už to zajít nemůže. A vždy jsem nemile překvapen. Nevím, kde to dno leží. Teď už jsme ve fázi holocaustu.

Jedeme až do konce. Zatím to vypadá tak, že konec nastane, až nebudou žádní další Ukrajinci,prohlásila moderátorka Olga Skabejevová ve svém pořadu pro ruskou státní televizi Rossija 1. A nikdo v Rusku nic nenamítá, vso v porjadku. Němci také chtěli zlikvidovat Židy. Zemřít musíte prostě proto, že jste se narodili na špatném místě a ve špatné době. Vůbec nezáleží na tom, co děláte. Netušil jsem po tom, co jsem se ve škole učil o druhé světové válce, že to jednou zažiji v reálu.

Ale ono to není jen o věrchušce. Ruská armáda už skoro rok na tomto úkolu pracuje. Teď nebudu mluvit o zabitých civilistech a ničení obytných čtvrtí, škol a nemocnic. Ukrajinci se brání. Brání se tak, že občas nějakého toho ruského vojáka zabijí. Těžko ho asi budou klepat přes prsty, když ten to do nich pálí kulomety, děly a raketami.

Ale Ukrajinci se brání na svém území. A občas se jim podaří i parádní kousek, když vyhodí do vzduchu sklad munice, nebo i kasárna a zemře při tom hodně okupantů. Stovky mrtvých ruských vojáků tak budou zřejmě po útoku v Makijivce. Prostě se Ukrajincům podařilo zabít na svém území, cizí vetřelce, kteří k nim vtrhli za účelem, aby je zabili a zničili jako národ – viz hlásná trouba Moskvy v prvním odstavci. A co na to vdovy po těch vojácích? Myslíte, že něco vyčítají své vládě?

Šéfka ženské rady 2. gardové armády Jekatěrina Kolotovkinová požádala svého manžela Andreje Kolotovkina, velitele 2. gardové kombinované armády, aby pomstil „slzy matek“. „Jak můj manžel, tak muži na frontě truchlí s námi. Budou bojovat za neutišitelné vdovy a za sirotky.“ To je ruská duše a povaha.

A aby toho nebylo dost, tak se podívejme na jejich expanzivní choutky druhým směrem. Kyrgysztán se rozhodl přejmenovat čtvrti nesoucí jména z dob Sovětského svazu. Jedná se o čtvrti například Leninova, Prvního máje nebo Říjnová (podle sovětské revoluce). Je potřeba zdůraznit z dob před rokem 1989, od kterého se Rusko údajně odstřihlo a nechce s tím časem mít nic společného. Nicméně Moskva změnu názvu přirovnala k alarmujícímu prvnímu kroku směrem k „velmi vážnému negativnímu procesu“.

Představitelé Kyrgyzstánu dále uvažují o tom, že všichni občané budou muset ovládat kyrgyzský jazyk (nemluvili o povinnosti používat). Dmitrij Novikov, první zástupce šéfa Výboru pro mezinárodní záležitosti Dumy, varoval, že „velmi závažné negativní procesy často začínají takovými maličkostmi a je lepší je zastavit v nejranější fázi.“ Světlana Žurovová, další vysoce postavená ruská zákonodárkyně k tomu dodala: „I na Ukrajině to tak začalo.“

Víc už netřeba dodávat. Kam až zajdou? Lépe řečeno kam až Rusové klesnou? Chyba byla, že se jim neřeklo dost okamžitě po zabrání Krymu. A pokud si někdo myslí, že bude klid obětováním Ukrajiny, tak je to normální sebevrah.