19.3.2024 | Svátek má Josef


V. BRITÁNIE: Politická korektnost stojí za znásilňováním dětí

26.2.2020

Zamlčování zločinů cizinců ve jménu politické korektnosti je zvláště odporné, jsou-li oběťmi děti. Z roku 2014 je známá předně britská kauza Rotherham, přibývají ale i nové případy se stejnými rysy.

Děsivé případy, kdy policie jen nečinně přihlížela řádění sexuálních otrokářských gangů v Rotherhamu a na dalších místech v Anglii, už dokázaly vstoupit dostatečně ve známost. Zjištění totiž vzbudila šok i mimo Británii. A není divu, protože se mělo jednat dokonce o největší skandál s ochranou dětí v celé britské historii.

Už jen pouhý konzervativní odhad počtu obětí těchto gangů v Rotherhamu je skutečně hrozivý. Podle vyšetřovací zprávy z roku 2014 se zde mělo mezi lety 1997 - 2013 kolem 1400 dětí stát obětí zneužívání a násilí ze strany mužů, z nichž většina byla pákistánského původu. Ze zločinů bylo usvědčeno 36 lidí.

Ve zmíněné vyšetřovací zprávě se také píše, že dívky byly už v 11 letech znásilňovány skupinami pachatelů, prodávány do dalších měst na severu Anglie, unášeny, bity a zastrašovány. Vedle toho byly děti namáčeny v benzínu a bylo jim vyhrožováno, že je zapálí. Zjištěny byly i případy, kdy byly děti nuceny být svědky brutálního znásilnění. Při tom jim členové gangu vyhrožovali, že budou další na řadě, pokud někomu poví o tom, co viděly.

Policie sexuální zneužívání záměrně ignorovala

Aktuálně navíc vyšlo najevo to, co mnozí už dlouho tušili a co se nepřímo naznačuje i ve zmíněné zprávě. Ta připouští, že mnozí příslušníci popisovali svoji nervozitu při identifikaci etnického původu pachatelů z obav, že budou považováni za rasisty.

Jeden z vyšších policejních důstojníků v Rotherhamu zcela otevřeně přiznal v lednovém rozhovoru pro The Times, že policie případy, kdy docházelo ke zneužívání dívek pákistánskými gangy, desítky let úmyslně ignorovala, aby nedocházelo k „rasovému napětí“. Vyšlo to najevo, když nezávislý úřad pro chování policie (IOPC) po pěti letech potvrdil stížnost na to, že zmíněný policejní důstojník řekl rozrušenému otci nezvěstné dívky, že: „Město by vybouchlo, pokud by se vědělo, že asijští muži měli běžně sex s nezletilými bílými dívkami.“ Do této chvíle přitom policie stále popírala, že by její selhání měla cokoli společného s obavami z „narušení citlivosti komunity“ či obvinění z rasismu.

Nová zjištění z Manchesteru

Podobně liknavý přístup měla policie i v oblasti Velkého Manchesteru. I zde policie a sociální pracovníci v této oblasti věděli o tom, že docházelo k tomu nejstrašnějšímu zneužívání téměř stovky dívek, z nichž některým bylo pouhých 12 let. Policie ale pro jejich ochranu neudělala nic. Důvody byly úplně stejné jako v případě Rotherhamu. Podle nedávno zveřejněné nezávislé zprávy se tak stalo proto, že byly vyjádřeny obavy z podněcování rasové nenávisti.

Nejznámějším se v této oblasti stal smutný případ dívky jménem Victoria Agoglia z Rochdale, která byla po smrti své matky v dětském domově. Dívka byla po delší dobu opakovaně zneužívána a znásilňována pedofily. Pro ni, stejně jako pro další oběti si pachatelé jezdili přímo do dětských domovů a vyzvedávali si je před očima úředníků. Victoria zemřela v srpnu 2003 ve svých 15 letech po předávkování heroinem, který jí byl násilím vpíchnut do žil, aby mohla být znásilněna desítkami pákistánských mužů. O tom, že byl už dříve dívce násilím vpichován heroin, věděli dokonce i sociální pracovníci. Ti se ale neobtěžovali věc vůbec řešit.

Policie ve Velkém Manchesteru pak po její smrti konečně začala vyšetřovat případy zneužívání dětí umístěných do péče. Identifikováno bylo nejméně 57 dětí „jako potenciálních obětí“ a také až 97 lidí podezřelých ze spáchání zločinu. Odsouzeni byli pouze tři lidé. Akce byla ale po více než roce ukončena, když se policie soustředila na „méně delikátní“ zločiny. Mělo se tak stát kvůli nedostatku zdrojů. Nebyla to ale pravda. Bylo zcela zjevné, že policie znásilnění dětí neřešila záměrně a snažila se zamést celou věc pod koberec. Zásluhu na tom, že se věc vůbec dostala na veřejnost, má whistleblowerka jménem Maggie Oliver, policejní vyšetřovatelka v důchodu.

Mlčet ke znásilňování dětí je prostě odporné

Oblasti Rotherhamu a Manchesteru ale představují jen špičku ledovce. Je známo 27 míst v Británii, kde tzv. gangy sexuálních otrokářů tvořené převážně muži pákistánského původu provozovaly svůj odporný obchod. Obchod, o kterém se mlčelo kvůli falešné ohleduplnosti.

Britská ministryně vnitra Priti Patel řekla, že skandály v Rotherhamu a Manchesteru představovaly selhání státu při plnění jedné z jeho základních funkcí – ochraně dětí. To je samozřejmě pravda a já bych k tomu dodal ještě jednu věc. Např. BBC v dokumentu Betrayed Girls, který je věnovaný případům zneužívání dívek v okolí Manchesteru, si všímají toho, že ignorování zločinů převážně pákistánských gangů dokázala zvláště na lokální úrovni po nějakou dobu využívat rasistická British National Party...

Poučení je proto jasné. Snaha tutlat zločiny kvůli politické korektnosti, aby se nešířil rasismus, má za následek pravý opak. Tabuizovaných témat se chopí skuteční rasisté. Když selže stát, bezpečnostní složky a politika normálních demokratických stran, nic jiného čekat nelze. Platí to v Británii a lekci bychom si z toho měli vzít i v Česku!

Převzato z blogu s autorovým souhlasem

Autor je europoslanec za KDU-ČSL, místopředseda Výboru pro zaměstnanost a sociální věci a člen Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu