22.4.2021 | Svátek má Evženie


USA: Zdalipak jim vyjde zbožné přání?

26.2.2020

Nejprve několik slov na vysvětlenou: Koho mám na mysli? Demokratickou stranu USA a hlavně pak její kandidáty na úřad prezidenta v roce 2020. O jaké zbožné přání jde? O považování amerických voličů za lidi, kteří si nepamatují události za celé tři roky. Kteří nebyli schopni prokouknout to nechutné a nedůstojné tažení proti prezidentovi zvané impeachment, tisíce prázdných slov, útoků těch, kteří prezidentovi v žádném ohledu nesahají ani po kolena. 

Víra, že snad je ještě dost těch, kteří dosud čerpají informace převážně z CNN, Washington Postu a podobných medií netajících se pocitem na samé hranici nenávisti k Donaldu Trumpovi. A v ty, kteří nevěnují pozornost dostupným faktům o tom, co prezident v krátké době tří let pro americký lid a prestiž země ve světě dokázal.

Tato obava se mi zdá oprávněná při vědomí, jaké nehoráznosti vycházely a vycházejí z úst hodnostářů, již jsou stále u moci místo ve vyšetřovací vazbě, osob typu J. Nadlera, N. Pelosi, C. Schumera a největšího ďábla ze všech, notorického lháře A. Schiffa!

Což neuvěřitelná ostuda voleb v Iowě nestačí, aby si normální člověk uvědomil absolutní bezradnost a nemohoucnost této tak dokonale zprofanované strany, nad jejíž dnešní podobou by možná zaplakal JFK?

Což nestačí jen si představit obraz Ameriky, jak by mohla vypadat, kdyby došlo na splnění představ mnohých demokratických presidentských kandidátů v čele s kryptokomunistou, spílajícím a hrozícím Berniem Sandersem? Je snad k tomu potřeba značné fantazie a představivosti? Dosud jsem se nedozvěděl nic přesvědčujícího o tom, jak by v případe výměny Trumpa za jejich kandidáta pečovali o rostoucí spokojenost a práva amerických občanů. Zatím tedy dle mého názoru a vkusu jejich debaty připomínají pimprlové divadélko. A Sandersovi chybí v jeho hrozící pravici už jen polobotka, aby se vyrovnal v OSN nevalně proslavenému Nikitovi Chruščevovi s tou, snad ruské výroby, obuví se ohánějícímu (což už velmi mladý čtenář ale asi nepamatuje) a do stolu s gustem mlátícímu.

Snad je dostupný velebohatý seznam akcí a činů prezidenta Trumpa v jeho dosavadní prezidentské funkci. Seznam je to tím pozoruhodnější, že k tomu, co seznam sděluje, došlo v rekordně krátké době působení jeho administrativy. Tím bizarnější je celá ta šaráda snažící se o jeho impeachment, a to bez ohledu na známou pravděpodobnost, že Senátem bude prezident zcela a právem zproštěn jakéhokoli obvinění.

Došlo tedy jen k další nehorázné ztrátě milionů. Impeachment přišel demokratům na mysl už pouhý týden po tom, co Trump usedl v Bílém domě. Situace se mi zdá tak přitažená za vlasy, ba i za mozek, že ty utracené peníze by snad bylo lépe využít na podporu na drogách závislých zločinců v naivní liberální víře, že jejich náprava je možná, nebo, v případě reálnějším, na podporu strážců pořádku a ochrany jižních hranic. To by pak pan Trump nemusel žebrat o příspěvek na tu zeď u mexické vlády! (To je ale jen taková nepodařená taškařice slovní.) Je až s podivem, jak demokraté dokonale ignorují to, co je za každé volební kampaně považováno za jeden z nejdůležitějších faktorů - ekonomiku, stav na stock marketu. Hodnotící index (Dow Jones a další) je dnes, navzdory opakovanému varování medií o kolapsu trhu, historicky nejvyšší.

Samozřejmě může dojít na předpovědi těch, kteří by nejraději viděli kolaps jen proto, že by k němu došlo za Trumpovy vlády. Průběh trhu je vystaven vždy probíhajícím změnám, což je mnohdy reakce na význačné světové události. V průběhu posledních tří let mi moje žena nejednou ohlašovala, co sděloval rozhlas: bude krach na marketu, už klesá, bude krize! A dnes je hodnota Dow Jones indexu a jiných faktorů historicky nejvyšší. Což neznamená, že růst je zaručen do nekonečna. Vím ale jedno a snad s určitostí: nic by demokraté v USA neuvítali víc než zhroucení trhu, bez ohledu na to, co by to znamenalo pro jejich spoluobčany. Jich ale, těch význačných u moci, těch, kteří v průběhu zmíněných tří let v očích myslících a události sledujících občanů zemi zostudili, by se takový kolaps nijak dramaticky nedotkl. Hlavně, že by měli koho za změnu obvinit, a to bez ohledu na fakta, neboť slepota k faktům je, jak se ukázalo, jejich politická bible.

Též mám za to, že snad jen proto, že Amerika je stále demokratická, nedošlo ještě k zaslouženému potrestání shora zmíněných demokratických politiků v mocných funkcích, že jim jejich nehorázné lži a neprokázaná a neprokazatelná obvinění tak snadno prochází bez postihu, což jim umožňuje už dnes připravovat další tažení proti Trumpovi, jehož znovuzvolení je, jak se zatím zdá, více než pravděpodobné, ledaže by se stalo něco velmi dramatického a neočekávaného.

Jak snadná je odpověď na otázku, kdo - jak se stále opakuje (a podobně i v naší půvabné české kotlině v menším významovém měřítku, jen vyměnit jména) - rozděluje zemi, pořád světovou velmoc, Spojené státy americké? Není to legálně zvolený prezident, ale jeho demokratičtí odpůrci, kteří dosud nepohnuli malíčkem, aby podpořili jeho pro občany země velmi blahodárné počínání, ale mohou se strhat v soutěži o to, kdo mu naklade více překážek ve vykonávání jeho úřadu!Jaro klepe na naše skříně. Oblékněte děti do nové barevné kolekce F&F
Jaro klepe na naše skříně. Oblékněte děti do nové barevné kolekce F&F

Jaro máme v plném proudu, a tak je nejvyšší čas vybavit své ratolesti pohodlným, kvalitním a zároveň trendy oblečením. Co třeba vyzkoušet novou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.