16.1.2021 | Svátek má Ctirad


USA: Sedmá velmoc má prázdniny

15.12.2020

„Kde jsou ty časy, kdy na každém šprochu bylo pravdy trochu. Jen se něco šustlo a všechny mediální domy se slétly jako draví ptáci nad raněnou kořistí, aby nezávisle jeden na druhém hledaly, kolik pravdy na tom šprochu fakt je,“ říká ve svém velmi dobrém článku zde na Psu pan Stryczek.

Ve středu přišly FOX News s dvěma zprávami, které by normálně otřásly novinářským světem. Velmi ambiciosní a proti Trumpovi celé čtyři roky agresivně vyřvávající kongresman Eric Swallwell ze Socialistické republiky Kalifornie, který jako člen komise pro mezinárodní vztahy a bezpečnost má přístup k těm nejtajnějším zprávám, tyto informace v rozněžněnosti šeptal pod peřinou do ucha své krásné milce. To, že hbitá Číňanka byla předtím vyškolená v Pekingu právě k tomuto účelu, by mělo být terčem všech dříve senzacechtivých novinářů. Špiónka utekla a zmizela v Číně už v červnu, kdy dostala avízo, že po ní pase FBI. (Já osobně si myslím, že ta stejná instituce jí koupila i letenku.) Ve zprávách tehdy nic. . .

No a ta druhá zpráva byla ta, o které vědělo už před volbami jen obecenstvo FAX News, pro giganty v médiích nebyla ničím. Hunter, synáček Pomalého Joea Bidena, byl obžalován z praní peněz a daňových přestupků a bude se zpovídat před soudem. Když byl jeho ohebný tatík pobočníkem lenivého hejska Obamy, ten dal Bidenovi na starost dvě země: Ukrajinu a Čínu. V obou zemích se museli dozvědět o skvělých zkušenostech Bidenova syna v oboru energetika. Tam i tam začal tento hbitý chasník přijímat milión za miliónem. To, že byl předtím (tato vlastnost mu zůstala) takový lempl, takže ho vyhodili z armády, a neuměl se sám ani uživit, jeho zaměstnavatelům na Ukrajině a v Číně ani trošku nevadilo. Jeho jméno jim stačilo. Když se tehdy, těsně před volbami, zeptal jeden odvážný novinář presidentského kandidáta Bidena, čím se živí jeho syn, Joe od boku odvětil, že neví, že se synovi do soukromí neplete.

Média před volbami ani nepípla o mladém Bidenovi, ani o kongresmanovi v okamžicích pohlavních vyvrcholení vyznávajícímu americká tajemství čínské špiónce. Po středeční explozi s detaily a důkazy předloženými na FOX News by jeden čekal, že všichni novináři se seběhnou jako dravci, jak o nich s nostalgií mluví ve svém článku pan Stryczek. Podám zprávu:

ABC věnovala zprávě jednu minutu a sedmnáct vteřin. Podobný čas strávily reportováním CBS, NBC, CNN a MSNBS.

Už jsme si pomalu zvykli na fakt, že ta kdysi známá sedmá velmoc, novináři a zpravodajové, kope za jiný tým. Nás berou jen jako rouškami umlčené kulisy.Dopřáli jsme si Čas pro tebe a koupel Záda hřejivá. Jaké byly koupele s teteseptem?
Dopřáli jsme si Čas pro tebe a koupel Záda hřejivá. Jaké byly koupele s teteseptem?

I na nás v redakci dopadl stres z konce roku. Proto jsme uvítali možnost otestovat koupelové soli a koncentráty od německé značky tetesept. Jak...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.