1.8.2021 | Svátek má Oskar


USA: Přihořívá! Nebo už snad hoří?

20.7.2021

„... ústupky a omluvy na ´progesivisty´ neplatí, ba naopak. Dokud nemají moc, všechnu moc, a opozice neexistuje, tak nepřestanou.“

Cituji zde z diskuse pod článkem pojednávajícím o ústupcích nové izraelské vlády jejich radikálům. Autor v uvozovkách uvedeného citátu má absolutní, zkušeností potvrzenou pravdu. Mělo by to být varováním nejen Izraeli.

Progresivisté se vždycky v Americe snažili. Nevím, proč jsou dodnes oslavováni W. Wilson či F. D. Roosevelt. Ti dodali levičákům kuráž. Progresivní levičáci se však drželi při zdi. Lidé si pamatovali hospodářskou krizi, válku, taky konjunkturu. Americký patriotismus nebyl jen nicneříkajícím pojmem. Vztahoval se ke všem, kdo se za Američany považovali. Všem, bez rozdílu. Bez rozdílů pleti nebo společenského postaveni. Pozdější generace však zapomněly, že svým předchůdcům vděčí za svůj pohodlný život. Progresivisté, kteří všechny zahrnující výraz „Američan“ z duše nenáviděli,dostali zelenou za vlády Husseina Obamy. Toho zvolili ignoranti vyrostlí ze znárodněných, levičáckými odbory zdevastovaných škol a armáda na státu se přiživujících byrokratů. Všichni, kdo byli ochotni vyměnit svou svobodu za jistotu, ze se o ně bude starat tatíček stát. Program Obamova učitele Saula Alinského na rozbití kapitalistické Ameriky dostal svou tvář.

Alinského kniha Pravidla pro radikály (Rules for radicals) je sofistikovaným zdokonalením marxismu - leninismu. V detailech tam autor popisuje, jak rozložit společnost za účelem zničení svobodného, funkčního kapitalistického systému. Nepropaguje revoluci. Mluví o pomalé indoktrinaci dětí ve znárodněných školách. Mluví o organizování etnických skupin, infiltrování vysokých škol levičáckými profesory. A víc a víc. „Čas pracuje pro nás,“ říkal Alinski. Není divu, že Hillary Clinton byla fascinována Alinským a hlavně jeho filosofií. Její závěrečná disertační práce se analýzou jeho díla zabývá. Obamovi bylo deset, když Alinski zemřel, takže toho z jeho teorií ve své kudrnaté hlavě ještě nic neměl. Dohnal to později. Přesně podle Alinského se stal Hussein Obama organizátorem své komunity v Chicagu. Kopíroval Alinského slova krok za krokem,zatímco hamburgery přejedená, laciným zbožím a vůbec pohodlným životem ukolébaná populace nevěnovala věcem kolem pozornost. Vyděšené hlasy těch Američanů, kterým se kdysi podařilo vysmeknout ze zemí, kde Alinského cíle – socialismu - bylo kdysi dosaženo, nebyly brány příliš vážně. Možná v tyto dny pomohou zoufalí Kubánci otevřít oči aspoň části našich, amerických ignorantů?

Black Lives Matter. Antifa. Socialistické učitelské unie. Politická korektnost. LGBT. Censura. Globalismus. Najednou se návod, jak má společnost vypadat podle Saula Alinského, začíná naplňovat. Najde se někdo, kdo jako Donald Trump před několika lety zatroubí na poplach? Nebo to bude muset dojít do bodu, kdy najednou nebudou k dostání hamburgery či toaletní papír, aby si někdo vzpomněl, že byl kdysi Američanem a praštil by pořádně pěstí do stolu?
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.