11.4.2021 | Svátek má Izabela


USA: Nejsem jasnovidec ... a přece...

31.3.2021

Pokud vím, televizní osobnost Bill Maher nebyl, jak jsem mohl usoudit z jeho některých programů, velkým fanouškem D.Trumpa. Jeho styl je zcela osobitý, servítky si nebere před ničím. A ona ožehavá slova jsou součástí jeho slovníku.

Teď jsem se ale dočetl jeho hodnocení situace, v níž se ocitly nejen Spojené státy americké, ale v podstatě celá západní Evropa. Dobrovolně, z nedostatku prozíravosti a svojí ignorací varovných hlasů zasvěcených (kupříkladu autorů knihy Death by China autorů P.Navarry, člena kabinetu D.Trumpa a G. Autryho , nebo R. Spaldinga, autora knihy Stealth War a i jiných zasvěcených pozorovatelú čínské rozpínavosti). Ideologie politické správnosti uvedená do praxe, občané dobrovolně přijímající oprátku té ničivé ideologie, tsunami ničící dosavadní svobodu slova a názoru. Ale nejenom to... viz dále.

Výsledkem úvah B. Mahera je sdělení, že Američané jsou hlupáci, kteří si nevidí, lidově řečeno, na špičku nosu, kteří dopustili kácení soch významných mužů, tyranii hnutí Black Lives Matter a Antify, diktaturu příslušníků neheterogenního společenství, drancování majetku po dobu několika měsíců v amerických městech a to za klidného přihlížení ba i podpory i těch významných demokratů, částečné splnění nehorázných požadavků na omezení financí a vůbec exitence policie. S výsledkem, že krátce poté dramaticky se zvýšil počet zločinů v těchto demoktratickými starosty a guvernéry ovládaných městech a státech.

Američané dnešních dnů jsou hlupáci, sděluje Bill Maher. Čtu to nerad a s pocitem smutku. A současně si připomínám události uplynulých čtyř roků v USA. Lhaní, nenávist demokratů následovníků JFK (jemuž by se, snad to běsnění nelíbilo), zavilých nepřátel D.Trumpa, muže, který jako jediný z významnějších politiků postavil se nebezpečí ideologie politické správnosti, byl zvolen pod významným heslem a programem učinit Ameriku opět velikou. Až na menší zádrhele, svět byl víceméně v pořádku, právě díky této světové velmoci. Ostatně, jak by dopadla Evropa ve dvacátém století, kdyby vztah USA k ní byl naprosto neutrální? Zbytečno připomínat a to navzdory tomu, že leccos se nedělo zadarmo. Bylo to ale jako s vedlejšími účinky medikamentů: K nim dodán list vedlejších účinků spolu se sdělením, že lékař o těch možných účincích (snad) ví, ale ty pozitivní převažují. To není zcela věc k zapomnění. Navzdory tomu Evropa, díky pomoci Spojených států, uchovala si ty nejvýznamnější hodnoty, a Amerika se stala zaslíbenou zemí pro ty, kteří z totalitních režimů hledali život ve svobodě!

To je minulost. Lež a politická zaslepenost, touha po moci, po návratu do podoby světa jak se jej snažil vybudovat Barack Obama, dle mého názoru nejhorší z amerických prezidentů posledního století, to vše zcela bez odporu už po dekády otevírá cestu pro Xi Jinpinga, CCP , a jejich snahu po dokonalém ovládnutí světa. Ekonomicky i vojensky. Neboť mnohé západní státy včetně USA , nechaly situaci a světový vývoj dojít do trapných a velmi nebezpečných konců. A tak za obět zmíněné ideologie padá vše, co bylo vybudováno, svoboda, spravedlnost a bezpečnost země (a to nejen americké!) To jsou hodnoty nejvyššího významu, které je nezbytné zachovávat a bránit.

A že tomu tak už dost dávno nebylo a není, toho důkazem je dnešní obraz nejednoho nebezpečí, které USA i světu hrozí. K umocnění tohoto nebezpčí došlo v podobě covidu, ať již vzniklého na tržišti nebo v laboratořích Wuhanu... je to virus Made in China. A tu se navracím k úvaze, kterou jsem, coby produkt mojí grafomanie, sdělil v textu z února 2020...Dostanou svět bez výstřelu ...?

Text věnován je problémům s covidem a pandemií. Obsah toho krátkého textu ale nezmiňuje nebezpečí, kterému se vystavuje západní svět v čele se Spojenými státy a to hlavně po vítězství Joe Bidena. Je to, mimo jíné, dobrovolné se zřeknutí všeho dobrého a správného čeho dosáhla Amerika, včetně dvou vítězných válek. Jak už jsem se zmínil, poslední pokus o zácranu Ameriky před pádem do propasti zmaru udělal D.Trump. Ale proměna svobodné společnosti byla již v důsledku osmi let panování Baracka Obamy tak hluboká, že pokračování na cestě z marastu se díky prolhanosti demokratů amerických a levicových medií, nepodařilo. Což je smutné konstatování zcela ve shodě s názory Billa Mhlera, že Američané jsou, bohužel, hlupáci. Kdyby tomu tak nebylo, v Bílém domě mohl nadále úřadovat Donald Trump. Leč lež dnes ovládla Ameriku, censura začala a konec nastal svobodám slova a názoru. Pokud snad ze zdravotních důvodů Joe Biden opustí Bílý dům, nahradí jej Kamala Harrisová. Horší následovnici za prezidenta si občané Spojených států nemohli vybrat. Ale vybrali, byť pomocí podvodů. Proč ale podvodům se nepodařilo se zabránit?

I taková velmoc jako Spojené státy americké padla a nadále se propadá do politické správnosti, multikultu, genderu a jiných nebezpečí, která devastující, trvající pandemie cividu jen umocňuje. Odmítnutím všeho dosud platného dochází, jak už zmíněno, k otevření cesty pro Xi Jinpinga, naplnění jeho snu a snahy, ovládnout celý svět. V posledních dekádách USA , stejně jako Evropa, pod vlivem politické správnosti, zatracují svou minulost, historii a vše to, co znamená civilizaci, pokrok, svobodu v podnikání, stejně jako v myšlení. A bezpečnost. Za obět politické správnosti padlo v podstatě vše, co činilo evropské země a USA velikými, silnými. A jako že je známo, že slovo je na počátku všeho, nebylo a není tomu jinak ani s touto nejposlednější zhoubnou ideologií politické správnosti a z toho plynoucí kalamitě a nebezpečí. Pozvolný pád do této propasti snažil se, jak už sděleno, pozastavit prezident D.Trump, ale mašinerie neomarxismu a levičátství, nestounými lžemi matoucí obyvatelstvo, tomu zabránila.

A tak Čína zaplavuje svět věžemi 5G, které neslouží jen k urychlení dosavadní unkce věží 4G, ale přehlédnutí jejich využití pro vojenské a špionážní účely jsou dalším kamínkem do smutné mozaiky. D. Trump před tímto nebezpečím varoval, jeho následník má ale docela jíné úmysly a plány. V prvních šestnáctidnech v Bílém domě Biden podepsal zdaleka největší počet příkazů (Executive Orders) jejichž dopad je mnohonásobný, počínaje zrušením a zastavením pojektu Keystone, mající neblahý dopad i na sousední Kanadu, otevření hranic s Mexikem bez kontroly migrantů re: covidem nakažených; počet těch příkazů je veliký a zcela rekordní ve srovnání s jeho předchůdci. Na mysl přichází zcela logicky...zbrklost, nedomyšlenost, případné důsledky neuváženosti a podobně. Ale jedno z té činnosti vyčnívá jako bolavý palec: pomsta! Co se nepodařilo legálně, toho se dosáhlo nechutnou manipulací, která mi připomíná neblahé časy, které mne, stejně jako tisíce spoluobčanů, přinutily vyměnit domovinu za druhý, případně třetí, ale svobodný domov.

A Xi Jinping nespí, ale bdí, pozorně sleduje a libuje si.

Vladimír Cícha

30. března 2021Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.