29.11.2021 | Svátek má Zina


USA: Jak New York Times zradily vládu

10.7.2019

Byly kdysi časy, kdy co napsalo Rudé právo, bylo pravdivější nežli Bible svatá. V méně vzdálené minulosti lidé přísahali na bednu. V současné době plné kachen a falešných zpráv jsou pro mnohé lidi střelkou věrohodnosti New York Times.

Co uveřejní tento novinářskými cenami ověnčený deník, se stalo tak, jak to jeho redaktoři napsali, a ne jinak. Kdo pochybuje, je podezřelý úchylkář. V zahraničních rubrikách redakcí novin a televize je zlatým pravidlem, že než o něčem začneš psát, podíváš se, co o tom říká NYT.

List který údajně přináší všechny zprávy, jež stojí za čtení, uveřejnil 15. června článek, v němž tvrdí, že americká vláda používá kybernetické nástroje agresivněji v hybridní studené válce proti Rusku, „a klade tak základy pro zásahy do ruské infrastruktury v nebývalém rozsahu“. Co se načasování týče, NYT se líp trefit nemohly, neboť zrovna v tu dobu vypadávaly elektrické rozvodné sítě v některých ruských oblastech. Hádejte, na koho padlo podezření?

President Donald Trump se 16. června rozezlil: „Věřili byste, že krachující New York Times právě uveřejnily článek, že Spojené státy podstatně zvyšují kybernetické útoky na Rusko?“ napsal na Twitteru. „To je opravdová zrada spáchaná kdysi velkými novinami tak zoufale lačnými po story, jakékoli story, i když škodí naší zemi…“

Do you believe that the Failing New York Times just did a story stating that the United States is substantially increasing Cyber Attacks on Russia. This is a virtual act of Treason by a once great paper so desperate for a story, any story, even if bad for our Country.....

Deník 20. června napomenul presidenta, že „obvinění ze zrady je nebezpečné“, a na svou obranu uvedl: „Popsali jsme článek vládě před uveřejněním… úředníci presidenta Trumpa odpovědní za národní bezpečnost řekli, že jim nedělá žádné starosti.“

Přeloženo: ukázali jsme CIA, co hodláme uveřejnit, a dostali jsme požehnání.

To potvrzuje, co slavný americký reportér Carl Bernstein, který pomohl odhalit skandál Watergate a vyhnat Nixona z Bílého domu, před časem napsal do časopisu Rolling Stone pod titulkem „CIA a media: Jak nejvlivnější americké sdělovací prostředky pracují ruku v ruce se CIA.“ Stať doložil dokumenty, které svědčí o spolupráci televizí ANC, NBC, tiskových agentur AP, UPI, Reuters a deníků The Miami Herald a The Saturday Evening Post s ústřední americkou výzvědnou službou. Bernstein zdůraznil, že ze všech sdělovacích prostředků si CIA „nejvíce cení spojení s New York Times, CBS a Time Inc.“

Je zřejmé, že na podrazu Trumpovy vlády se podíleli jiní, na něž jsem krátký, ale na New York Times mám drápky. Poslal jsem redakci email, že s okamžitou platností ruším předplatné. Zrádce nepodporuji.

Psáno pro televizi PrimaAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.