Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

USA: FBI, Michigan a Trump…

diskuse (28)

Členové milice měli shromažďovat zbraně, sledovat bezpečnostní opatření v okolí sídla parlamentu v hlavním městě Lansingu a pořádat pro své členy školení a nácviky celé operace. FBI se však podařilo do skupiny infiltrovat informátory, a celou akci tak zmařit.

Celkem bylo zatčeno 13 lidí. Obviněni byli z přípravy teroristického útoku, z členství v gangu, z poskytování materiální podpory teroristům a z držení střelné zbraně za účelem spáchání trestného činu. Informátoři FBI na tom jsou evidentně lépe, jeden zinkasoval čtrnáct a druhý osm a půl tisíce dolarů.

Co jsou ti teroristé zač?

Prvním problémem, se kterým se FBI dosud nepodařilo vypořádat, je politická orientace spiklenců. Ačkoliv je jaksi „podprahově“ naznačováno, že jde o příznivce Donalda Trumpa, pravdu budeme muset hledat jinde.

Jeden z vůdců povstání je evidentně příznivec Hnutí Antifa. Další člen michiganské milice, Daniel Joseph Harris, se účastnil akcí Black Lives Matter a existuje o něm reportáž z Oakland County Times, kde novinářům tvrdil, že je velmi rozrušený ze smrti George Floyda a že odsuzuje policejní násilí. William Null, také zatčený v souvislosti s přípravou akce, byl příznivcem Black Lives Matter.

Chris Farrell, bývalý důstojník kontrarozvědky FBI s dvacetiletou praxí, případ s přípravou státního převratu v Michiganu sleduje podrobně, a došel k závěru, že šlo o operaci FBI s snahou poškodit volební kampaň Donalda Trumpa, ke které FBI využila skupinu extremistů z Hnutí Antifa, kteří jsou pro své anarchistické zaměření v zásadě proti všemu, co systém jen připomíná. Je tak pravděpodobné, že skupinu dali dohromady právě zaplacení informátoři a ze strany FBI šlo o cílenou provokaci, která měla před volbami veřejnost utvrdit, že příznivce Trumpa tvoří víceméně extremisté.

Jak už víme od loňska, kontrarozvědka FBI byla přímo nasazena na Trumpovo volební kampaň už v roce 2016.

Někteří komentátoři se domnívají, že „Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pokračuje v sestupné spirále směrem k terminální korupci a ušpinění policisté odcházejí do výslužby prakticky bez úhony“. Vysocí úředníci FBI, jak nám sdělují zveřejněné zprávy z interního vyšetřování generální inspekce, celkem běžně spolupracují s médii za účelem vytváření sofistikovaných mediálních her s politickým podtextem. To samozřejmě znamená, že jde o práci na politickou objednávku, neboť samotní policejní důstojníci z takových počinů nemohou a ani nemají primární profit. Ten jde ve prospěch těch, kteří je úkolují, a ti pak tyto důstojníky odměňují povyšováním.

Jak se můžeme dočíst ve zprávě Úřadu generálního inspektora z 14. června 2018, nešlo o výjimečné případy. Šlo o systémová nařízení, která měla zamezit zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států.

Stranická služba

FBI se stala bezpečnostní služkou Demokratické strany USA, mnozí znalci poměrů se nad tím už dávno nepodivují, spíše zkoumají, které konkrétní politické síly za tak širokou politickou manipulací s federální službou, která nemá v dějinách obdoby, skutečně stojí. FBI je bezesporu systémově v rozvratu, protože jednotlivé frakce vytvářejí rozličné politické obrazy stejných událostí. Kdo tedy opravdu v FBI vládne není zkrátka jasné.

V rámci programu proti domácímu terorismu vydala FBI instruktáž určenou veřejnosti, kde obyvatelstvo nabádá k politické ostražitosti. Radí, aby lidé sledovali své rodinné příslušníky, spolupracovníky a sousedy, zda nechystají ozbrojený útok proti vládě.

Texaský senátor Ted Cruz z Republikánské strany k tomu před pár týdny poznamenal, že i na Kubě a v Číně děti sledují a udávají své rodiče.

Situace je samozřejmě mnohem vážnější, než se mohou Američané dozvědět z médií, kam prosákne jen menší část informací, které by měli vědět. Dalším důležitým zdrojem informací jsou pro ně soudní rozsudky, které se obyčejně zveřejňují. Z těch se Američané občas dozví, co vlastně FBI dělá, a diví se. Američtí soudci se v dnešní době ukazují jako důležitá a vlastně jediná bariéra proti následkům vlivových operací FBI.

Tom O’Connor, šéf asociace agentů FBI, k důvěře veřejnosti v tuto federální službu podotýká, že nikdy nebyla narušena tak zásadně, a co je horší, vrhá to špatný stín i na běžné agenty, kteří vyšetřují standardní kriminalitu. Není pro policii nic horšího, co by její práci ztěžovalo, než nedůvěra veřejnosti.

Zachráněná guvernérka

Na obrázku vidíme Gretchen Whitmerovou (49), guvernérku státu Michigan za Demokratickou stranu. O tom, že měla být fanoušky Donalda Trumpa unesena, pak i mučena, znásilněna a nakonec snad i zavražděna, vyprávěla se zděšením. Je ráda, že FBI všechno včas odkryla, a zachránila tak stovky a možná i tisíce lidských životů. Je FBI vděčná a zároveň je na ni i hrdá.

Gretchen Whitmer

Ve vysoké politice bohatého státu Michigan se pohybuje od roku 2006, kdy byla zvolena státní senátorkou a od roku 2011 dokonce Senátu předsedala. Guvernérkou je od ledna 2019, když porazila republikána Billa Schuetteho o deset procent.

Je absolventem Michigan State University, kde získala bakaláře v oboru komunikace a pak i doktorát z práv.

Tvrdě, a nakonec i úspěšně, prosazovala legalizaci marihuany. V Michiganu si od roku 2019 můžete zahulit trávu, ale jen rekreačně. (Jak bojují s kuřáky marihuany-profesionály, nevíme.)

Whitmerová patří rozhodně mezi progresivisty, neustále chce zvyšovat daně, je proti zbraním a miluje Obamacare. Je podruhé vdaná, ke svým dvěma dcerám vyvdala ještě tři další syny.

O Michiganu jsme psali vloni a také se tu od té doby nic moc nezměnilo. V obou komorách státního parlamentu mají republikáni většinu. Poslední prezidentské volby zde vyhrál Joseph Biden o 154.188 hlasů (50,6 : 47,8 %).

V roce 2016 v Michiganu porazil Donald J. Trump Hillary Clintonovou o 0,2 % hlasů.

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Daniel Vávra
16. 7. 2024

Pro všechny balistické experty, co mají pocit, že to celý bylo nahraný a další konspirační...

Lubomír Stejskal
16. 7. 2024

Začátkem tohoto roku jsem si koupil lahev portského (Ruby) a uložil ji. Původně pro jednu zvláštní...

Hana Lukešová
16. 7. 2024

V květnu roku 1967 Egypťané obsadili celý Sinajský poloostrov.

Jan Bartoň
16. 7. 2024

Joe Biden vyzval po atentátu na Donalda Trumpa k tomu, aby se do politiky vrátila „slušnost a...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Robert Kotzian
15. 7. 2024

Šetření, které ukončila Evropská komise s provozovatelem sítě X, je především vydírání, jehož cílem...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

Pořadatel protivládních demonstrací Ladislav Vrabel podal ústavní stížnost proti rozsudku, podle...

ČTK, Lidovky.cz
16. 7. 2024

Turecko se potýká s nedostatkem pastevců, to se už projevilo i na snížení počtu chovaného dobytka....

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

V jezeře Matylda u Mostu v pondělí v podvečer našli utonulé dítě. Po pohřešovaném chlapci pátraly...

mls Markéta Lankašová, ČTK
16. 7. 2024

Volba nové předsedkyně europarlamentu, čtrnácti místopředsedů a především rozhodnutí o šéfovi či...

bur Vítězslav Bureš
16. 7. 2024

Česko má za sebou další tropickou noc. Podle meteorologů na přibližně osmině měřicích stanic...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz