Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SVĚT: Katastrofa lidstva?

diskuse (78)
Jedině kvůli lidem, jako je Václav Havel

Světovláda teoretiků, klimatických a zelených alarmistů, duchovních a filozofů, pokud možno s jednou jedinou měnou a jednotnými pravidly pro všechny lidi světa bez rozdílu? Tak s tím běžte k čertu, Václave Havle.

Se zájmem jsem si vyslechl Havlův zahajovací projev už čtrnáctého Fóra 2000, který pravdou a láskou osvícená Česká televize poskytla svým koncesionářům dokonce v přímém přenosu. Již počtrnácté se nám sešli ti, kteří sami sebe pasovali na jediné a správné zachránce lidstva a planety. Není to tak dávno, co jsem si přečetl, že Evropská unie chce zavést novou daň z finančních transakcí, která poputuje přímo do jejího rozpočtu. Mimo jiné by z těchto nově získaných peněz ráda financovala pomoc rozvojovému světu a boj proti změnám klimatu. Máme se podílet svými penězi na plánu OSN zlepšit život v rozvojových zemích v rámci programu takzvaných Rozvojových cílů tisíciletí. Stejně tak jsem se s hrůzou seznámil se závěry zástupce generálního ředitele programu Evropské komise pro zdravotní politiku a rozvoj Juana Garaye, který označil naši údajnou západní nenasytnost jako základní důvod toho, že lidé v Africe nemají co jíst a mají špatnou lékařskou péči. Jedním dechem dodal to, co mu paradoxně jako pravý důvod problémů Afriky nedochází. Tamější velký význam přisuzovaný duchovním hodnotám a plodnosti. Nezřízené plodnosti, jejíž náklady má zaplatit pseudohumánní západní svět.

Den před oficiálním zahájem Fóra 2000 pronesl Václav Havel několik dalších ze svých vět. Celá akce se nese pod názvem „Svět, ve kterém chceme žít“. Václav Havel vyslovil úžasné věty, z nich každé slovo jsem ochoten podepsat vlastní krví: „Naše civilizace se bude řítit do katastrofy, pakliže se soudobé lidstvo nevzpamatuje. A vzpamatovat se může jen tehdy, když se utká s krátkozrakostí, tupým přesvědčením o své vševědoucnosti a nabobtnalou pýchou, které jsou tak hluboce zakotveny v jeho mysli a v jeho konání.“ Problém je, že si spletl místo a čas. Tato slova má pronášet jako demonstrant před každým zasedáním OSN, Mezinárodního měnového fondu, Evropské komise, Evropské centrální banky nebo v Kodani před klimatickým panelem. Má je jako demonstrant pronášet před každým jednáním kohokoli, jehož zájmem je posílení vlivu státních mocí a nadstátních organizací na úkor skutečné demokracie, která má být co nejblíže každému svobodnému jedinci.

V jednu chvíli přerušil Havel svou zahajovací řeč a po dlouhé odmlce pronesl: „Ztratil jsem stránku... ale už jsem ji našel.“ Kostel svaté Anny, zaplněný rádoby vyvolenými ke spasení světa, ocenil tento jeho vstup bouřlivým aplausem. Dle mého nejhlubšího přesvědčení ta věta vypovídá o Václavu Havlovi více, než cokoli jiného. A zdaleka nejde jen o stránku, kterou ztratil. Václav Havel a jemu podobní jsou právě ti, kteří svými kroky ženou naši západní civilizaci ke katastrofě morální, kulturní i ekonomické.

Ne, západní civilizace tu není od toho, aby sanovala nezřízenou populační explozi a veškeré její důsledky v Africe, nebo kdekoli jinde. Ale není tu ani od toho, aby vyvážela demokracii do těch končin světa, kde o ni prostě nestojí. Jediným výsledkem totiž pak je „reciproční“ přijímání přistěhovalců z těchto zemí, kteří kvůli našim výjimkám ze zákonů a multikulturalistickým ústupkům naši demokracii znesvěcují, ohrožují a ubírají jí každým dnem na původní síle a myšlence. To díky takovému postupu pak vzniká další a další státní omezování našich osobních svobod, neboť musíme ve svých svobodách, zaplacených nejen penězi z daní, ale i krví a životy předků, ustupovat ve vlastních státech jednání těch, kteří mají hodnotový řebříček na hony vzdálený našemu.

Ano, civilizace se i podle mě řítí ke katastrofě. A jednou, až ji budou muset lidé na celém světě opět prožít, protože jsou nepoučitelní, po právu označí lidi jako je Václav Havel a jemu podobní za pravé původce této katastrofy.

Autor je zakládající člen Strany svobodných občanů

Převzato z FrantisekMatejka.cz se souhlasem autora

Jan Kovanic
24. 7. 2024

Mince snad skutečně vydává Republika Kongo, avšak nabízejí je nám chytráci z provařené firmy ČESKÝ...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Petra K.
24. 7. 2024

Jedno ze dvou letošních překvapení. Kalendář! Sláva veliká!

Jan Ferenc
24. 7. 2024

Je nutné chápat zvolení Ursuly z Leyenů také jako rozhodnutí za plynulé pokračování dosavadní...

Lubomír Stejskal
24. 7. 2024

Za americkým prezidentem zamířil 22. července premiér Netanjahu. Na novou situaci reagoval slovy:...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Stanislav Kučera
24. 7. 2024

Před třemi roky v Tokiu se této pocty ujali basketbalista Tomáš Satoranský a tenistka Petra...

jhr Jan Hron
24. 7. 2024

Ruské regiony v poslední době výrazně více investují do výstavby hřbitovů. Za dva roky války na...

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

Dva lidé byli zraněni při explozi auta v Moskvě. Panují však rozpory v informacích o koho jde....

ČTK, Lidovky.cz
24. 7. 2024

Tenisté Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková budou startovat na olympijských hrách v Paříži také ve...

aha Adam Hájek
24. 7. 2024

V Francii zadrželi 40letého ruského kuchaře. Policie provedla v jeho bytě razii, v úterý ho začala...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz