21.10.2021 | Svátek má Brigita


SVĚT: Je, nebo není globální oteplování politicky motivované?

22.2.2007

Toto je inzerát v Craigslist (globální inzertní kancelář) v Pittsburgu, Pennsylvania:

Greenpeace Global Warming FIeld Organizer

Greenpeace hledá organizátory kampaní v kongresových volebních okresech ve státech Florida, Georgia, Illinois, Iowa, Indiana, Michigan, Minnesota, New Jersey, Pennsylvania, South Dakota, Virginia, a Washington, ve kterých chtějí chtějí prodat „Globální oteplování“ masám.

Welcome to the Hot Seat Campaign

Zajímavé je, jak je to dokonce i v inzerátu „nepřímo“ spojené s presidentskými volbami v roce 2008.

Gorova kniha a film vynesly docela slušné peníze, a tak se neziskový Greenpeace bude podílet na zisku tím, že bude organizovat jeho kampaň..

Greenpeace je, jak o sobě tvrdí, „nepolitická nezisková organizace“.

Jejím cílem je, jak říká inzerát, aby američtí politikové nebyli nástroji velkých ropných a uhelných společností, ale amerického lidu. Nejlépe by bylo, což už inzerát neříká, aby americký lid vládl svým politikům prostřednictvím Greenpeace a jiných NGO. Americké NGO se na svou roli prostředníka mezi vekým byznysem a prostým lidem připravují už nejméně od začátku tohoto tisícíletí.

NGO v organizacích jako Environment Defence a programech jako Fight Global Warming spolupracují na nových a nových kampaních pro „informace o globálním oteplování“ s globálním korporacemi jako British Petroleum Amoco, United Technologies či DuPont a mnoha dalších a staly se, i když se k tomu dnes raději nehlásí, dokonce i partnerem proslulého Enronu.

First environmental issue for the new president

Kjótský protokol a jeho možnosti obchodu s emisními kredity vynesl zelenou agendu životního prostředí do středu zájmu velkého byznysu, a staří giganti v ní náhle vidí své nové příležitosti. A tak se stali z bývalých úhlavních nepřátel dnešní spojenci.

NGO jako Greenpeace náhle mají dost dost peněz na organizování a „mobilizaci tisíců občanů, zaplacení stovek televizních a rozhlasových vystoupení a vyvinoutí nátlaku, kterým donutily v polovině případů kandidáty do Kongresu k tomu, aby přijali silnou posici v otázce globálního oteplování“.

„Polní organizátoři“ dostanou US$ 29 932,83 ročního platu (což je docela slušný plat v USA), plus plný balíček placených benefitů, včetně zdravotního a dentálního pojištění, velkoryse placenou dovolenou atd.

Greenpeace od nich chce, aby byli schopni přizpůsobovat „message“ kampaně „měnícím se podmínkám“, a zachovali přitom „chladnou hlavu“.

Lidé, kteří umí zachovat chladnou hlavu, si mohou sepsat resumé a najít zaměstnání u jiné neziskové NGO, s méně hezkým jménem PRGBFO, jako organizátoři těch spontánních demonstrací proti presidentu Bushovi, které můžeme i u nás vidět v televizních novinách, nebo si o nich přečíst v tisku. Místa jsou volná a ode dneška do června si mohou vydělat $ 2000 měsíčně. Můžete se nechat najmout, jak se dočtete v inzerátu, i jako prostý, dobrovolný, Bushovou politikou rozhněvaný občan, tyto posice jsou ovšem zatím neplacené.

Nechte si ale svou účast na demonstracích organizací potvrdit.

Jsou totiž, což inzerát přímo neříká, podmínkou toho, abyste v následné vlně demonstrací přestoupil k profesionálům a byl draftován jako demonstrant placený.

Už víte, na co potřebujete resumé pro účast na nepolitických demonstracích a kampaních nepolitických a neziskových NGO?

Pokud ne, zůstanete amatérem a budete řvát zadarmo. I tak ale budete vítán.

Anti George Bush Rally Organizers

thaas@seznam.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.