6.4.2020 | Svátek má Vendula


SVĚT: EU, arabské jaro a my

21.7.2017

Od tzv. “arabského jara“ už uběhl nějaký čas, a tak je možné hodnotit. Francie, Itálie, UK a Německo ve spolupráci s Obamou svrhly diktátora a monarchu Kadaffiho. V Egyptě se drali k moci islamisté a rozvrácený Irák upadl do chaosu. Samozvaný Islámský stát se opevnil na části Syrie a Iráku. Saddám Husajn byl oběšen a v Sýrii se islamistická opozice snaží svrhnout Assada.

Ono to ale všechno začalo už dřív. Jednoduché, chudé a nábožensky nadšené obyvatelstvo v Íránu, podněcované šíitskými kazateli, způsobilo pád vlády a vyhnání šáha Páhlavího s manželkou ze země. Do země se vrátil ajatoláh Chomejní a Írán se vrátil do středověku. Bývala to krásná, moderní země - a dnes?

Amatérská akce USA v Iráku, rozděleném na šíity, sunnity a Kurdy, přivodila pád Saddáma a země se propadla to totálního rozvratu. Americká (obamovská) podpora islamistické opozice vůči Assadovi rozvrátila Sýrii, kdysi kvetoucí zemi.

Samostatnou kapitolou je Afghánistán. Američané nepochopili základní pravdu, že vzpurné Afghánce není možné civilizovat a ovládnout. Nepovedlo se to ani Rusům – a z toho se mohli Američané poučit. Sousední Pákistán je držen pohromadě jen pomocí vojenské diktatury.

V Turecku, jak víme, se dostal k moci islamista Erdogan a ten drží v zemi pořádek železnou pěstí. Podobně je tomu v Saúdské Arábii. Tam vládne terorem už dlouhé roky rodina Saúdů. (A my i USA se tváříme, že o tom teroru nic netušíme a rádi s nimi kšeftujeme.)

Lze vyvodit nějaký závěr? Myslím si, že ano. Druhou polovinu dvacátého století postupně a plíživě zachvátil levicový liberalismus. Všichni lidé jsou si rovni! Smíchávání různých ras a kultur obohatí Evropu! Svět se musí globalizovat! Kalergi to řekl – musí vzniknou jednotná, světlehnědá, evropská rasa! Je nutné svrhnout všechny diktátory a dát utlačovaným rovné šance!

S těmi diktátory je to ale těžké. Evropským liberálům unikla jedna skutečnost. Že ti diktátoři vyrostli v konkrétním prostředí a znají své „pappenheimské“ lépe než ti evropští chytráci. Oni totiž dobře vědí, že na líné, chamtivé, nevzdělané primitivy platí jediné – velmi tvrdá ruka. Jistě, ve vězeních i na popravištích skončila spousta nespokojenců, záškodníků a možná i nevinných lidí. To byla cena za udržení pořádku v zemi... která se po „osvobození“ propadla do úděsného chaosu, který způsobil smrt nesrovnatelně většímu množství lidí. Tomu říkáme vítězství spravedlnosti?

Dnes je Libye totálně rozvrácená, v Sýrii se válčí a umírají tam tisíce lidí, Irák není ani zdaleka stabilizován, v Afghánistánu zuří kmenové války, napětí vládne v řadě zemí Arabského poloostrova. Stabilní jsou pouze země, kde vládne totalita - Saúdská Arábie, Írán, Turecko a Jordánsko (tam vládne, svým způsobem, osvícená monarchie). Stabilní je i Izrael, neustále kritizovaný levičáky z Evropské unie.

A tak mě napadá... rozvrat afrického kontinentu způsobilo co? No přece konec kolonialismu! Ti zlí kolonialisté měli snahu místní barbarské obyvatelstvo zcivilizovat a přiblížit pokročilým evropským standardům. Budovali silnice a železnice a samozřejmě si za to platili místním nerostným bohatstvím. Domorodci měli pocit, že to je nespravedlivé, a tak bílé pány ze země vyhnali. K moci se dostali místní vykukové, kteří okamžitě začali válčit mezi sebou (Mobutu, Lumumba, Tschome a spousta dalších). Dnes je v Africe pár zemí, které jakž takž fungují, a ve zbytku se vedou kmenové a náboženské války. Arabové od středověku exportovali do Afriky svůj islám a k rozvratu kontinentu výrazně přispěli.

A tak úplně závěrem. Přístup vedení EU a Obamovy administrativy se ukázal být naprosto destruktivním a hloupým. Navíc přivedl Evropu na pokraj absolutního rozvratu křesťanské civilizace. Poučíme se?Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.